Skromna wygrana PSG

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain jest już praktycznie o krok od zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. W niedzielny wieczór podopieczni Thomasa Tuchela skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Toulouse.

Paryżanie od początku spotkania przejęli inicjatywę, ale w pierwszej połowie nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W pierwszych minutach drugiej połowy dwa razy było bardzo groźnie pod bramką PSG. Najpierw jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Sanogo, a kilka chwil później bramkarz gości wybronił uderzenie Durmaza.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 74. minucie. Po dośrodkowaniu Thilo Kehrera, futbolówka spadła pod nogi Kyliana Mbappe, który pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Toulouse FC – Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)

0:1 Mbappe 74′