Rzeź niewiniątek w Paryżu!

Kylian Mbappe

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki francuskiej ekstraklasy Paris Saint-Germain rozgromiło na swoim stadionie EA Guingamp 9:0! Jednocześnie w tabeli Ligue 1 ekipa ze stolicy Francji legitymuje się 53 zdobytymi punktami.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za porażkę sprzed dziesięciu dni, gdy ulegli drużynie z siedzibą na Stade du Roudourou w ramach Pucharu Francji. W sobotni wieczór miała miejsce prawdziwa rzeź niewiniątek.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji paryżanie wyglądali na ekipę niezwykle zmobilizowaną. Na efekty zatem nie trzeba było długo czekać. Już w 11. minucie wynik meczu otworzył Neymar. Brazylijczyk otrzymał świetne podanie od Dani Alvesa, po czym przyjął piłkę i spokojnie skierował piłkę do siatki.

Na drugie trafienie kibice zgromadzeni na Parc des Princes musieli czekać do 37 minuty. Wówczas prowadzenie paryżan podwyższył Kylian Mbappe. Mistrz świata wykorzystał podanie od Neymara i strzałem z prawej nogi pokonał golkipera rywali. Ostatni gol w pierwszej połowie padł z kolei w 45. minucie, a swoje drugie trafienie zaliczył Mbappe.

Po zmianie stron mistrzowie Francji poprawili swoją skuteczność z pierwszych trzech kwadransów rywalizacji, zdobywając sześć bramek. Łupem podzielili się między sobą Edinson Cavani, Francuz Mbappe i były piłkarz FC Barcelony w osobie Neymara. Z kolei wynik spotkania na 9:0 dla PSG ustalił Thomas Meunier.

Paris Saint-Germain – EA Guingamp 9:0 (3:0)

1:0 Neymar 11′
2:0 Mbappe 37′
3:0 Mbappe 45′
4:0 Cavani 59′
5:0 Cavani 66′
6:0 Neymar 68′
7:0 Cavani 76′