Puchar Francji: Toulouse w piekle, Saint-Pierre w niebie

Puchar Francji
Puchar Francji Puchar Francji

Toulouse FC przegrało pierwszy raz w historii przegrało dziesięć kolejnych spotkań, co zaowocowało zmianą trenera. Na przeciwnym biegunie są piłkarze JS Saint-Pierroise, które ograło Niort i jako drugi zamorski klub awansowało do 1/16 finału Pucharu Francji.

Czytaj dalej…

Powody do zadowolenia miał także Edinson Cavani, który zdobył już w swojej karierze 16 goli w tych rozgrywkach.

Ciekawostki statystyczne po ostatnich spotkaniach Pucharu Francji

10 – Toulouse pierwszy raz w swojej historii przegrało dziesięć kolejnych spotkań (we wszystkich rozgrywkach)

16/140 – w meczu z Bourg-Péronnas Rayan Cherki (16 lat i 140 dni) został najmłodszym strzelcem w historii Olympique Lyon

2 – JS Saint-Pierroise to dopiero drugi zamorski klub, który dotarł do 1/16 finału Pucharu Francji

4 – w 1/16 finału zagrają tylko cztery zespoły z Ligue 2 (Paris FC, SM Caen, FC Lorient i AS Nancy). W XXI wieku tylko trzykrotnie było równie niewielu przedstawicieli Ligue 2 na tym etapie rozgrywek (2000/01, 2016/17 i 2018/19)

17/174 – w meczu z Linas-Montlhéry Adil Aouchiche (17 lat i 174 dni) został drugim najmłodszym strzelcem Paris Saint-Germain. Młodszy był tylko Bartholomew Ogbeche (17 lat i 55 dni)

16 – Edinson Cavani zdobył 16 bramek w Pucharze Francji. Odkąd klub przejęło konsorcjum QSI żaden inny piłkarz PSG nie strzelił więcej goli w tych rozgrywkach. Co ciekawe, Urugwajczyk pierwszy raz zdobył więcej niż jednego gola w spotkaniu Pucharu Francji

Zakłady na strzelców bramek w Pucharze Francji

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat Pucharu Francji i piłkarskiej statystyki? Na naszej stronie znajdziesz zestawienie najlepszych bonusów bukmacherskich oferowanych przez firmy legalnie działające na polskim rynku zakładów sportowych.

Komentarze