Milik przeprosił kibiców po kompromitacji w pucharze

Arkadiusz Milik
PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Olympique Marsylia doznała w niedzielę kompromitującej porażki w meczu 1/8 finału. Drużyna Arkadiusza Milika przegrała 1:2 na wyjeździe z czwartoligowym Canet Roussillon. Reprezentant Polski przeprosił kibiców za to co się stało.

Czwartoligowiec wyeliminował Marsylię

Olympique Marsylia do pucharowego spotkania przystępowała w roli murowanego faworyta do zwycięstwa. Choć w ostatnim czasie nie prezentowała najwyższej formy, to nikt w Marsylii nie dopuszczał do siebie myśli o możliwym odpadnięciu. Tymczasem to czwartoligowiec w 21. minucie objął prowadzenie po trafieniu Bastiana Posteraro. Tuż przed przerwą na wysokości zadania stanął Milik, który po zagraniu Valere Germaina wyrównał po uderzeniu głową.

W drugiej połowie Marsylia nie była jednak w stanie znaleźć sposobu na defensywę drużyny z niższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem gospodarze w 71. minucie zadali drugi i decydujący cios. Bramkę na wagę awansu dla Canet Roussillo zdobył Daouda El Hadji Ba.

“Nie jestem tutaj długo, ale jest mi, podobnie jak całemu zespołowi, bardzo przykro z powodu tego, co się wczoraj wydarzyło i wiem, że dzięki ogromnej pracy i wysiłkowi możemy przez to przejść. Dalej OM!” – napisać Milik na swoim Twitterowym koncie.

Dla Milika, który do Marsylii trafił zimą z włoskiego Napoli, był to dopiero piąty występ w barwach francuskiego zespołu. Napastnik reprezentacji Polski ma na swoim koncie trzy bramki.