Lyon i Reims z trzema punktami

Henrik Dalsgaard i Nabil Fekir

Dwa pierwsze niedzielne mecze w Ligue 1 przyniosły nam aż sześć trafień, ale ostatecznie w obu z nich trzy punkty powędrowały do gospodarzy. Najpierw Lyon strzelił trzy gole w spotkaniu z Montpellier, a następnie Reims skromnie wygrało z Nantes.

Lyon lepszy od Montpellier

Olympique Lyon ma już tyko cztery punkty straty do wicelidera Ligue 1. W niedzielne popołudnie zespół z departamentu Rodan okazał się lepszy od La Paillade, notując swoje piętnaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w tym meczu Martin Terrier, który skierował odbitą futbolówkę tuż obok lewego słupka. Następnie doszło do wyrównania, a tym razem zdobywcą gola został Florent Mollet, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie zobaczyliśmy z kolei aż trzy trafienia. Najpierw gola zdobył Moussa Dembele, potem Houssem Aouar, a już w doliczonym czasie gry wynik na trzy do dwóch ustalił Souleymane Camara.

Olympique Lyon – Montpellier HSC 3:2 (1:1)
1:0 Terrier
1:1 Mollet 36′
2:1 Dembele 58′
3:1 Aouar 86′
3:2 Camara 90+1′

Reims ze skromnym zwycięstwem

Zwycięstwo zaliczył dziś także zespół z Reims. Na Stade Auguste-Delaune padł wynik 1:0 dla gospodarzy, a zwycięskiego gola zdobył Remi Oudin.

W 59. minucie ten zawodnik popisał się rewelacyjnym rajdem lewą stroną boiska, podczas której minął kilku przeciwników niczym treningowego tyczki, a następnie świetnie uderzył, kierując futbolówkę w prawy górny róg bramki. Piękna akcja, która dała trzy punkty gospodarzom.

Drużyna Nantes miała jeszcze okazję, aby wyrównać, a najbliżej strzelenia gola był Nicolas Pallois. Jego strzały były w dzisiejszym meczu jednak niedokładne i zawsze lądowały obok słupka. Goście ponieśli więc trzynastą porażkę w tym sezonie.

Reims – Nantes 1:0 (0:0)