Dwóch piłkarzy opuściło zgrupowanie kadry Francji z powodu urazów

Hugo Lloris
Pressfocus Na zdjęciu: Hugo Lloris

Nienajlepsze wieści płyną do nas z obozu reprezentacji Francji. Zgrupowanie z powodu urazów opuścić musieli Theo Hernandez i Hugo Lloris. Didier Deschamps zdecydował się powołać na ich miejsce Lucasa Digne’a i Albana Lofonte’a.

  • Theo Hernandez i Hugo Lloris opuścili zgrupowanie reprezentacji Francji z powodu urazów
  • Kontuzje obu zawodników nie są poważne, ale wykluczają ich występ w najbliższych meczach
  • Ich miejsce w kadrze zajęli Lucas Digne i Alban Lafont

Absencje ważnych graczy problemem dla Didiera Deschampsa

Podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacja Francji w ramach rozgrywek Ligi Narodów zmierzy się z Austrią i Danią. Trójkolorowi będą sobie niestety musieli poradzić bez Theo Hernandeza i Hugo Llorisa, którzy przedwcześnie opuścili kadrę z powodu urazów. Jest to spora strata dla trenera Didiera Deschampsa. Obaj piłkarze mieli niekwestionowane miejsce w wyjściowym składzie Francji.

Hernandez zgrupowanie musiał opuścić z powodu urazu mięśniowego, którego nabawił się prawdopodobnie już podczas ostatniego ligowego meczu przeciwko Napoli. Lloris natomiast ma problemy z prawym udem. Obaj zawodnicy udali się już do klubów, gdzie przejdą szczegółowe badania, które pozwolą określić długość ich absencji. 

W ich miejsce powołania otrzymali Lucas Digne i Alban Lafont. Wobec kontuzji bramkarza Tottenhamu, numerem jeden między słupkami reprezentacji Francji w najbliższych meczach będzie Mike Maignan. Lewy obrońca Aston Villi może natomiast wskoczyć bezpośrednio do składu za Theo Hernandeza.

Czytaj też: Lewandowski: najważniejsze, że odżył. Dobrze wygląda w tej koszulce

Komentarze