Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów! Będą hity

O godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie ćwierćfinałów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zdecydowanie największymi hitami będą rywalizacje Manchesteru City z Bayernem oraz Realu Madryt z Chelsea.

SSC Napoli
PressFocus Na zdjęciu: SSC Napoli
  • Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
  • Poznaliśmy też drabinkę półfinałów Ligi Mistrzów
  • Zapowiadają się wielkie emocje

City – Bayern, Real – Chelsea wielkie hity w 1/4 finału Ligi Mistrzów

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów najwięcej przedstawicieli ma włoska Serie A, bo aż trzech. Ponadto do najlepszej ósemki awansowały dwie drużyny z Anglii i po jednej z Hiszpanii, Niemiec i Portugalii. Na tym etapie zobaczymy Napoli, Inter Mediolan, AC Milan, Chelsea, Manchester City, Real Madryt, Benfikę Lizbona oraz Bayern Monachium.

Piątkowe losowanie było losowaniem tzw. otwartym. Oznacza to, że nie ma żadnych ograniczeń, a co za tym idzie kluby z tej samej federacji, a także kluby, który rywalizowały ze sobą na etapie fazy grupowej mogą zagrać przeciwko sobie.

Zdecydowanie największymi hitami ćwierćfinałów Ligi Mistrzów będą rywalizacje Realu Madryt z Chelsea oraz Manchesteru City z Bayernem.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 12 kwietnia, natomiast rewanże 18 i 19 kwietnia. Półfinały zaplanowano na 9 i 10 maja oraz 16 i 17 maja. Wielki finał zostanie rozegrany 10 czerwca.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów

Real Madryt – Chelsea

Inter Mediolan – Benfica Lizbona

Manchester City – Bayern Monachium

Milan – Napoli

Pary półfinałowe Ligi Mistrzów

Milan/Napoli – Inter/Benfica

Real/Chelsea – City/Bayern

Zobacz również: Fernando Santos odkrył karty. Poznaliśmy pierwsze powołania Portugalczyka do reprezentacji Polski

Komentarze