Wiemy kto pokaże Ligę Mistrzów. Liga Europy na nowym kanale

Liga Mistrzów
Liga Mistrzów PressFocus

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami rozgrywki Ligi Mistrzów zostaną na antenie Polsatu. Stacja ta wygrała przetarg i będzie transmitować te zmagania przez trzy kolejne sezony. Ligę Europy zobaczymy natomiast na zupełnie innym, nowym kanale.

W walce o pokazywanie Ligi Mistrzów liczyli się przede wszystkim Polsat i Canal +. Ta pierwsza stacja posiada prawa do tych rozgrywek od sezonu 2018/19. Wybrane mecze są też transmitowane przez Telewizję Polską. Dotychczas w rękach Polsatu były także rozgrywki Europa League. Zdaniem dziennikarza Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, niebawem się to jednak zmieni.

Nowa siła na rynku telewizyjnym

Prawa do Europa League wykupiło szwedzkie przedsiębiorstwo NENT. Na jej platformie Viaplay będą pokazywane również mecze Ligi Konferencji Europy, nowego turnieju, którego pierwsza edycja odbędzie się w sezonie 2021/22.

Wcześniej firma NENT uzyskała wyłączne prawo do pokazywania Bundesligi przez cztery nadchodzące sezony.

Polsat posiada kilka kanałów sportowych premium, na którym transmituje niemal wszystkie mecze rozgrywek Ligi Mistrzów, począwszy od fazy play-off, a skończywszy na wielkim finale. Podobnie będzie wyglądać to w trzech kolejnych sezonach

Komentarze