UEFA wyklucza powtórkę z Final Eight

Rozgrywki Ligi Mistrzów i Europa League rozgrywane są w formacie Final Eight. Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin podkreśla, że jest to tylko jednorazowe rozwiązanie.

Czytaj dalej…

Pandemia koronawirusa storpedowała rozgrywki piłkarskie na starym kontynencie. UEFA podjęła decyzję, że dokończy w sierpniu europejskie puchary. Z tego względu rozgrywane są one w formacie Final Eight – bez rewanżów i na neutralnym terenie. Najlepsze kluby Europy rywalizują ze sobą w Lizbonie.

Powróci stara formuła Ligi Mistrzów

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin podkreśl jednak, że jest to tylko jednorazowe rozwiązanie. Nie ma większych szans na to, by Liga Mistrzów wróciła w podobnym formacie w przyszłości.

– Turniej tego typu mógłby być interesujący, gdybyśmy go powtórzyli. Nie przypuszczam jednak, by do tego doszło – mówi Ceferin. – Nie sądzę, byśmy mogli zorganizować taki turniej w maju. To nie wydaje się możliwe – dodaje.

Kto w półfinale Ligi Mistrzów?

W piątek wieczorem poznamy przedostatnie półfinalistę Ligi Mistrzów. Wcześniej awans wywalczyli Paris Saint-Germain i RB Lipsk. Tego wieczora na boisko wybiegną jedenastki Bayernu Monachium i Barcelony.

Komentarze