Udana inauguracja PSG, Borussia bez sztychu na Parc des Princes

Paris Saint-Germain we wtorkowy wieczór ograło przed własną publicznością Borussię Dortmund 2-0. To udana inauguracja ekipy Luisa Enrique w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSG - BVB
  • Paris Saint-Germain ograło na własnym obiekcie Borussię Dortmund 2-0
  • Bramki padły po trafieniach Kyliana Mbappe i Achrafa Hakimiego
  • Paryżanie udanie zainaugurowali zmagania w Lidze Mistrzów

Udany wieczór gospodarzy w Paryżu

Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund trafiły do “grupy śmierci” tej edycji Ligi Mistrzów. Bardzo ważne było więc zwycięstwo na inaugurację rozgrywek. Niemiecka drużyna gościła we wtorkowy wieczór w Paryżu, gdzie wyraźnym faworytem byli gospodarze. Choć ekipa Luisa Enrique nie najlepiej weszła w sezon, w jej szeregach jest mnóstwo jakości, zwłaszcza w ofensywie.

Pierwsza połowa rywalizacji nie była zbyt ciekawa. Paryżanie mieli optyczną przewagę, lecz nie tworzyli sobie zbyt wielu sytuacji. Co ciekawe, jedyny celny strzał oddała Borussia, która zbyt często nie urzędowała w polu karnym rywala. Na przerwę piłkarze schodzili więc z wynikiem bezbramkowym. Tuż po zmianie stron do głosu doszli paryżanie. Jeden z zawodników Borussii zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na jedenastkę. Tę pewnie wykorzystał Kylian Mbappe, dając swojej drużynie prowadzenie.

Niespełna dziesięć minut później Paris Saint-Germain uderzyło po raz drugi. Fantastyczną dwójkową akcję Vitinhi z Achrafem Hakimim spokojnym strzałem z niedalekiej odległości wykończył ten drugi.

Od tego momentu Borussia częściej miała piłkę przy nodze, co było zamierzonym działaniem drużyny Enrique, która nie musiała już ryzykować i przesadnie atakować. Goście nie byli jednak w stanie stworzyć realnego zagrożenia, dlatego wyjeżdżają z Parc des Princes bez zdobyczy bramkowej i punktowej.