Niezwykły gest właściciela Manchesteru City. “To historyczny moment”

Kibice Manchesteru City
Kibice Manchesteru City PressFocus

Właściciel Manchesteru City Sheikh Mansour pokryje koszty wyjazdu kibiców na finał Ligi Mistrzów. Mistrzom Anglii oraz londyńskiej Chelsea przyznało po sześć tysięcy biletów na spotkanie, które rozegrane zostanie 29 maja w Porto.

Finał Ligi Mistrzów w Porto

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane na stadionie Ataturka w Stambule, ale po naciskach Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła zmienić jego lokalizację. Duży wpływ na taką decyzję miała decyzja Wielkiej Brytanii, która umieściła Turcję na “czerwonej” liście krajów i zaapelowała do kibiców o nieudawanie się na ten mecz

Ostatecznie spotkanie rozegrane zostanie w Porto, choć UEFA prowadziła również rozmowy w sprawie przeniesienia meczu na londyńskie Wembley. Ostatecznie nie uzyskano jednak w tej kwestii porozumienia i po raz drugi z rzędu finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Portugalii.

Właściciel Manchesteru City sfinansuje kibicom wyjazd na finał

Na Estadio do Dragao w Porto będą mogli zasiąść kibice. Oba kluby otrzymały dla swoich fanów po sześć tysięcy biletów. Teraz z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł właściciel klubu z Etihad Stadium Shekih Mansour, który postanowił sfinansować podróż kibiców Manchesteru City do Portugalii.

– Pep i zespół mieli niesamowity sezon, a ich dotarcie do finału Ligi Mistrzów po bardzo trudnym roku reprezentuje historyczny moment dla klubu. Dlatego niesamowicie ważne jest, aby jak najwięcej kibiców miało możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym meczu. Szczególnie ci, którzy przez tyle lat wspierali Manchester City w dobrych i złych chwilach – powiedział właściciel klubu Sheikh Mansour.

Wtórował mu prezes klubu Khaldoon Al Mubarak. – Wyzwania stojące przez kibicami przed tym finałem się wielorakie, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Miejmy nadzieję, że inicjatywa jego wysokości pozwoli większości naszych obecnych kibiców skupić się na cieszeniu się tym dniem, a nie martwieniu się o to, jak udźwignąć ciężar kosztów podróży, które stały się bardziej uciążliwe ze względu na skutki pandemii – powiedział prezes klubu Khaldoon Al Mubarak.

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Chelsea rozegrany zostanie 29 maja.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze