Mbappe kontuzjowany. Pochettino zdradził, co dolega Francuzowi

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe Pressfocus

Kylian Mbappe nie dokończył środowego meczu Club Brugge-Paris Saint-Germain. O stanie zdrowia Francuza wypowiedział się jego trener Mauricio Pochettino.

  • Paris Saint-Germain nie zdołał wygrać pierwszego meczu w tym sezonie Ligi Mistrzów
  • O przyczynie niepowodzenia paryżan w starciu z Club Brugge wypowiedział się Mauricio Pochettino
  • Argentyński trener powiedział także, co dolega kontuzjowanego Kylianowi Mbappe

Paris Saint-Germain potrzebuje czasu

W letnim oknie transferowym włodarze Paris Saint-Germain dokonali czegoś niebywałego. Zakontraktowali bowiem Leo Messiego oraz zatrzymali Kyliana Mbappe. Jeżeli dodamy do tego jeszcze Neymara, otrzymamy niezwykle groźne trio złożone z najlepszych piłkarzy na świecie. Debiut tej trójki nastąpił w środowy meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge.

Biorąc pod uwagę potencjał sportowy PSG, potyczka z belgijskim klubem była słaba w ich wykonaniu. Paryżanie mieli kłopoty z wykańczaniem akcji i tylko zremisowali 1:1. – Posiadaliśmy piłkę, mieliśmy po drugiej stronie maksymalnie zaangażowanego przeciwnika, co nie powinno być dla nas problemem, ale to nie gra Neymara, Messiego i Mbappe stanowi kłopot – ocenił Mauricio Pochettino.

Trening wszystkiego nie zastąpi. Nasi piłkarze muszą ze sobą grać, żeby się rozumieć. Sam atak sprawy nie załatwi, musimy dobrze prezentować się w obronie, bo tu mieliśmy największe braki, tu mieliśmy problem – dodał opiekun PSG, który wypowiedział się także na temat staniu zdrowia Mbappe. Francuz rozegrał w środę tylko 50 minut. – Mbappe skręcił kostkę. On miał już zresztą problemy z obiema kostkami. W czwartek będziemy wiedzieć więcej – rzekł Pochettino.

Czytaj także: LM: Brugge powstrzymał trio Mbappe, Messi, Neymar

Komentarze