LM: Pogrom w Paryżu, hat-trick Kurzawy

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Paris Saint-Germain zameldowało się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów – podopieczni Unaia Emery’ego rozgromili dziś przed własną publicznością Anderlecht Bruksela 5:0 (2:0), czym zapewnili sobie awans z grupy B. Hat-trickiem popisał się dziś Kurzawa, a po golu dołożyli Verratti i Neymar. Pół godziny na boisku w barwach Fiołków spędził Łukasz Teodorczyk.

Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę osiągnęli paryżanie, którzy w otwierającym kwadransie stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Tuż po rozpoczęciu spotkania Boeckx świetnie obronił strzał Neymara, a dziewięć minut później Brazylijczyk w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców.

W 17. minucie na uderzenie ze skraju pola karnego zdecydował się Draxler, ale płaski strzał Niemca złapał bramkarz Anderlechtu. Boeckx musiał interweniować także kilkadziesiąt sekund później, kiedy to uderzeniem po ziemi bramkarza próbował zaskoczyć Mbappe.

Na bramki trzeba było poczekać do 30. minuty – Mbappe wypatrzył w polu karnym Verrattiego, ten łatwym zwodem minął obrońcę i technicznym uderzeniem pokonał Boeckx, wyprowadzając gospodarzy na zasłużone prowadzenie.

Prawdziwy szturm na bramkę Anderlechtu podopieczni Unaia Emery’ego przeprowadzili w samej końcówce pierwszej połowy – najpierw zablokowany przez obrońców został Neymar, a chwilę później minimalnie pomylił się Dani Alves. W czwartej minucie doliczonego czasu gry zrobiło się jednak 2:0, kiedy to pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Neymar.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił i wciąż stroną dominującą byli gospodarze. W 52. minucie paryżanie zdobyli trzeciego gola – po strzale Neymara z rzutu wolnego futbolówkę na słupek sparował Boeckx, ale przy dobitce Kurzawy bramkarz Anderlechtu był już bezradny.

Na ostatnie pół godziny na murawie pojawił się Łukasz Teodorczyk, który zmienił Hanniego. Chwilę później bramkę zdobyć mogły Fiołki, ale potężna bomba Obradovicia przefrunęła tuż nad poprzeczką.

W 72. minucie genialną akcję przeprowadzili paryżanie – Neymar rozrzucił futbolówkę na prawą flankę, Dani Alves popisał się kapitalnym no-look passem w środek pola karnego, tam piłkę trącił jeszcze Lo Celso, a na 4:0 podwyższył zamykający akcję Kurzawa.

Sześć minut później francuski obrońca skompletował hat-tricka – Di Maria zagrał na lewą stronę pola karnego do Kurzawy, który silnym, płaskim strzałem pokonał Boeckxa. W 89. minucie bramkarz gości popisał się ładną paradą po silnym uderzeniu

Paryżanie odnieśli tym samym czwarte zwycięstwo w trwającej fazie grupowej – podopieczni trenera Emery’ego mogą pochwalić się także imponującym bilansem bramkowym 17:0. W piątej kolejce PSG zmierzy się z Celtikiem, a zamykający grupę Anderlecht (0 punktów, 0:15 w bramkach) podejmie Bayern.

Paris Saint-Germain – RSC Anderlecht 5:0 (2:0)
1:0 Verratti 30′
2:0 Neymar 45+4′
3:0 Kurzawa 53′
4:0 Kurzawa 72′
5:0 Kurzawa 78′

Składy:

PSG: Areola – Kurzawa, Silva, Marquinhos, Alves – Draxler, Rabiot (76′ Pastore), Verratti (65′ Lo Celso) – Neymar, Cavani, Mbappe (64′ Di Maria)

Anderlecht: Boeckx – Obradovic, Spajic (45+3′ Sa), Kara, Appiah – Trebel, Dendoncker, Kums – Hanni (60′ Teodorczyk), Onyekuru (80′ Stanciu), Gerkens

Sędzia główny: David Fernandez Borbalan (Hiszpania)