LM: Bergamo nie służy Atalancie

Guilherme nie zatrzymał Salzburga

Atalanta Bergamo sprawiła we wtorkowy wieczór zawód swoim kibicom. W meczu grupy D Ligi Mistrzów tylko zremisowała na własnym stadionie 1:1 z duńskim FC Midtjylland. Dzięki zdobytemu punktowi ma jednak przewagę nad Ajaksem Amsterdam w walce o awans do fazy pucharowej.

Atalanta do wtorkowego meczu przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. FC Midtjylland w dotychczasowych czterech meczach nie zdobył ani jednego punktu i stracił aż 11 bramek. Nic więc nie wskazywało na to, aby był w stanie sprawić niespodziankę w Bergamo.

W dziesiątej minucie na prowadzenie powinna wyjść Atalanta, ale doskonałej okazji do zdobycia gola nie potrafił wykorzystać Duvan Zapata, który z pięciu metrów fatalnie uderzył nad poprzeczką. Tymczasem trzy minuty później na prowadzenie wyszli Duńczycy. Sory Kaba świetnie zgrał piłkę klatką piersiową do Alexandra Scholza, który potężnym uderzeniem z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Atalanta starała się atakować, ale nie potrafiła odpowiedzieć zdobyciem wyrównującego gola. Najgroźniej pod bramką rywali było w 32. minucie, ale piłka po strzale Matteo Pessiny przeszła obok słupka. Przed przerwą kolejnych bramek już się nie doczekaliśmy.

W drugiej połowie na 2:0 mógł podwyższyć Sory Kaba, który uderzał z kilku metrów w ekwilibrystyczny sposób, ale trafił w poprzeczkę. Z minuty na minutę coraz groźniejsza była natomiast Atalanta, która również coraz częściej gościła w polu karnym rywali. W 76. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był utalentowany Amad Traore, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Gospodarze sposób na defensywę rywali znaleźli w 79. minucie. Po dośrodkowaniu Hansa Hateboera, do piłki w polu karnym najwyżej wyskoczył Cristian Romero i świetnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. Trafienie to uratowało Atalancie jeden punkt.

Zespół z Bergamo po pięciu rozegranych kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając jeden punkt przewagi nad Ajaksem. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce w Amsterdamie.