Ligi Mistrzów. Nieoczekiwany kandydat do organizacji finału

Villa Park
Villa Park PressFocus

W finale Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21 zagrają dwa angielskie kluby – Chelsea i Manchester City. Mecz ma się odbyć w Stambule, co niewątpliwie jest dużym problemem dla kibiców obu drużyn. Rozwiązanie tego problemu zaproponowała Aston Villa, która jest gotowa gościć obu finalistów na swoim stadionie w Birmingham.

Aston Villa chce zorganizować finał Ligi Mistrzów

Finałowe spotkanie na Stadionie Olimpijskim Ataturka zostało zaplanowane na 29 maja 2021 roku. Według nieoficjalnych jeszcze informacji na spotkanie mogłoby się udać z Anglii nawet 8 tysięcy angielskich. Wydaje się to jednak mocno problematyczne z uwagi na panującą pandemię koronawirus oraz pełny lockdown wprowadzony w ubiegłym tygodniu przez Turcję, w której odnotowana została najwyższa w Europie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) upiera się, że jest zaangażowana w organizację finału w Stambule, a szczegóły ewentualnej podróży angielskich kibiców i dystrybucji biletów mają zostać potwierdzone jeszcze w tym tygodniu. Według Sky Sports zmianę rozegrania meczu na tym etapie mogłaby wymusić jedynie zmiana polityki tureckiego rządu i ewentualna decyzja o tym, że przeprowadzenie meczu w Stambule jest niebezpieczne lub niepraktyczne.

W tym tygodniu wzrosła jednak presja na przeniesienie spotkania do Anglii. Wszystko z uwagi na to, że awans do finału wywalczyły drużyny Chelsea i Manchesteru City. Gotowa na przyjęcie obu zespołów jest Aston Villa. Klub z Birmingham propozycję zorganizowania finałowego meczu Ligi Mistrzów na Villa Park zaproponował już Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) oraz Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Stadion Villa Park nie jest obecnie w stu procentach przygotowany na tak duże wydarzenie, bowiem wiele elementów musiałoby zostać dostosowanych do wymogów UEFA. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu.

Manchester City
Chelsea
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze