Remis w Lizbonie. PSG nie poradziło sobie z Benfiką

Leo Messi
PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi

Benfica Lizbona zdobyła cenny punkt w spotkaniu Champions League przeciwko Paris Saint-Germain. Portugalski zespół zagrał niezły mecz i zremisował wynikiem 1:1 z faworyzowanym klubem z Francji.

• W starciu na Estadio da Luz padł remis 1:1
  • Na listę strzelców wpisali się Messi oraz Danilo (samobój)
  • Benfica ma cztery oczka przewagi nad Juventusem w tabeli grupy H

“Orły” awansują do fazy pucharowej kosztem “Starej Damy”?

Paris Saint-Germain w środowy wieczór w Lizbonie mierzyło się z tamtejszą Benfiką w ramach Ligi Mistrzów. Nie był to spacerek dla gwiazdozbioru z Paryża, bowiem ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Już w 18. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale groźny strzał Davida Neresa obronił Donnarumma. Ta akcja szybko się zemściła – gola na 1:0 dla gości po bardzo ładnym uderzeniu w lewy róg bramki w 22. minucie strzelił będący ostatnio w wybornej dyspozycji Leo Messi. Argentyńczykowi asystował Neymar. Jeszcze w pierwszej połowie byliśmy świadkami bramki na 1:1, która została zaliczona jako samobójcze trafienie Danilo.

Tuż po przerwie swoją szansę zepsuł Achraf Hakimi, a dwie okazje miał Neymar – Brazylijczyk w 50. minucie spotkania mógł zdobyć kapitalnego gola, lecz jego uderzenie z przewrotki odbiło się od poprzeczki. Później były piłkarz Barcelony próbował jeszcze z rzutu wolnego, ale Vlachodimos skutecznie bronił dostępu do swojej bramki. Co ciekawe, piłkę meczową na nodze miał zawodnik Benfiki – Rafa Silva – którego uderzenie zostało jednak obronione przez Gianluigiego Donnarummę. Ostatecznie pojedynek w Lizbonie zakończył się remisem 1:1.

Sytuacja w grupie H prezentuje się następująco – pierwsze miejsce zajmuje PSG (7 punktów), drugie Benfica (7 oczek), trzecie Juventus (trzy punkty), a tabelę zamyka Maccabi, które przegrało wszystkie trzy mecze.