L’Equipe: We wtorek decyzja o zawieszeniu LM i LE. Euro przełożone

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 fot. adidas

Według doniesień L’Equipe w najbliższy wtorek na posiedzeniu UEFA ma zostać ogłoszona decyzja o przełożeniu Euro 2020 na przyszły rok. Ponadto ma zostać podany komunikat ws. zawieszenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy, napisał w swoim materiale Etienne Moatti.

Czytaj dalej…

W czwartkowe popołudnie UEFA oficjalnie zareagowała na pandemię koronawirusa, która zagraża Europie, zwołując na 17 marca posidzienie.

Wierząc informacjom francuskiego dziennikarza Europejska Unia Piłkarska ma tymczasowo zawiesić rozgrywanie spotkań w europejskich pucharach, a także przełożyć na przyszły rok rozegranie mistrzostw Europy.

Powyższe decyzję mają pomóc w dokończeniu rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a w miarę spokojnej atmosferze pozwolić rozegrać mecze barażowe o udział w mistrzostwa Europy. Przypomnijmy, że cztery miejsca są jeszcze wolne w gronie finalistów turnieju.

Warto jednak podkreślić, że w przypadku przełożenia Euro 2020 o rok UEFA będzie musiała pertraktować z władzami FIFA, którzy na lato 2021 roku planowały rozegranie Klubowych Mistrzostw Świata.

Komentarze