Kibice Dinama Zagrzeb dali o sobie znać w Mediolanie

AC Milan - Dinamo Zagrzeb
PressFocus Na zdjęciu: AC Milan - Dinamo Zagrzeb

W środę AC Milan podejmował Dinamo Zagrzeb w Lidze Mistrzów. We włoskiej prasie również dużo, co o przebiegu tego spotkania, mówi się także o zachowaniu chorwackich kibiców, którzy zdewastowali Mediolan.

  • Milan wygrał z Dinamem Zagrzeb 3:1
  • Kibice z Chorwacji nie mają zbyt dobrej opinii w Europie
  • Pokazali się z negatywnej strony również w Mediolanie

Kibice Dinama zdewastowali Mediolan

AC Milan dość gładko pokonał 3:1 Dinamo Zagrzeb w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gospodarze już przed przerwą prowadzili 1:0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa trafienia. Zespół z Chorwacji zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem. Rossoneri są obecnie liderem grupy E, ale sytuacja w niej jest bardzo wyrównana.

Tymczasem włoskie media sporo uwagi poświęcają również kibicom z Zagrzebia, którzy w około 2500 osób dotarli do stolicy Lombardii. Grupa “Bad Boys Blue” jest znana w całej Europie. Dała o sobie znać również przy okazji meczów z Legią Warszawa.

W Mediolanie odnotowano wiele bójek, zniszczone zostały ogródki restauracyjne czy samochody. Policja nie była w stanie zapanować nad rozsianymi po całym mieście kibicami.

Do różnych zdarzeń dochodziło zarówno przed spotkaniem, jak i po ostatnim gwizdku sędziego. Media piszą o niespokojnej nocy w Mediolanie.

W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb zmierzy się z Salzburgiem, natomiast Milan zagra z Chelsea.

Zobacz również: Milik ostro po kolejnej wpadce Juventusu: musimy wziąć odpowiedzialność

Komentarze