Historyczna szansa Barcy w LM. Pierwsza od sezonu 2002/03

Liga Mistrzów wraca! A wraz z nią rozważania dotyczące kandydatów do zwycięstwa. Jednym z nich jest FC Barcelona. Jednak na razie Blaugranę czeka faza grupowa, w której - jak twierdzi Mundo Deportivo - ma szansę powtórzyć sukces z sezonu 2002/03.

FC Barcelona
IMAGO / Felipe Mondino Na zdjęciu: FC Barcelona
  • FC Barcelona otwiera tę edycję Ligi Mistrzów domowym meczem z Royal Antwerp
  • Los był łaskawy dla Blaugrany, która w grupie nie trafiła na najbardziej wymagających rywali
  • Czy FCB w tym sezonie powtórzy osiągnięcie sprzed ponad dwóch dekad?

Liga Mistrzów. Barcelona Xaviego może zapisać się w historii

FC Barcelona tegoroczną edycję Ligi Mistrzów rozpocznie od meczu z Royal Antwerp na Estadi Olímpic Lluís Companys. Czy pierwszy kontakt będzie udany? Blaugrana jest zdecydowanym faworytem potyczki z ekipą mistrza Belgii i nikt nie wyobraża sobie, by spotkanie w stolicy Katalonii miało zakończyć się innym wynikiem niż pewne zwycięstwo gospodarzy.

Mundo Deportivo uważa, że losowanie było dla FCB łaskawe:

– Z przeciwnikami takimi jak Royal Antwerp, Porto i Szachtar Donieck, który z powodu wojny na Ukrainie będzie grał “u siebie” w Hamburgu, szansa na wygranie wszystkich sześciu meczów jest realna.

Hiszpański dziennik przypomina, że w całej historii zmagań w Lidze Mistrzów Barcelona tylko raz zdołała sięgnąć po komplet zwycięstw w fazie grupowej i miało to miejsce w sezonie 2002/03. Jednak jeszcze wtedy rozgrywki były podzielone na dwie fazy zmagań w grupach. Po zmianach Blaugrana już nie powtórzyła tego wyniku.

Czy teraz podopieczni Xaviego zdołają wygrać wszystkie z sześciu meczów pierwszego etapu Champions League? Od sezonu 02/03 najlepszym wynikiem w fazie grupowej było 16 punktów (05/06 i 11/12).

Komentarze