Galtier: nieobecność Neymara to dla nas wielka strata

Trener Paris Saint-Germain, Christophe Galtier, podkreślił, że nieobecność Neymara w środowym meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, a także w pozostałej części sezonu będzie ogromną stratą dla mistrzów Francji.

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar
  • Neymar znów jest kontuzjowany
  • Brazylijczyk z powodu operacji nie zagra już w tym sezonie
  • Galtier odniósł się do nieobecności swojej gwiazdy

Neymar już nie zagra w tym sezonie z powodu kontuzji

PSG będzie bez Neymara, który został wykluczony z gry do końca sezonu z powodu problemu z kostką wymagającego operacji. Jego nieobecność jest jednak postrzegana jako możliwość zrównoważenia gry zespołu umieszczając w zespole dodatkowego pomocnika.

– Widzę, że toczyła się długa debata na ten temat. To oczywiste, że dla nas jego nieobecność jest ogromną stratą. Czy drużyna będzie lepiej zbalansowana? Tak, ale czy dobrze dla nas? Uważam, że z Neymarem w składzie łatwiej o zdobywanie goli w meczach – przyznał Galtier.

PSG przegrało 1:0 na Parc des Princes, ale zmieniło się po tym, jak Mbappe wszedł na boisko jako rezerwowy w drugiej połowie. – Jego obecność daje nam więcej możliwości. Kylian walczy też w obronie, pomaga odzyskiwać piłkę – odparł Galtier.

W opinii wielu faworytem jest Bayern Monachium, ale po wejściu na boisko Mbappe gra PSG całkowicie się odmieniła. Media podkreślają, że dobry występ napastnika francuskiej drużyny może być kluczowych dla losów tego dwumeczu.

Zobacz również: Walka o ćwierćfinał w starciu gigantów: przewidywane składy na mecz Bayern – PSG

Komentarze