El. LM: Krasnodar i Salzburg ze zwycięstwami

Na zdjęciu:

We wtorkowy wieczór rozegrane zostały trzy pierwsze mecze w ramach IV rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Goli w tych meczach nie zabrakło. Krok w kierunku awansu do elitarnych rozgrywek wykonały FK Krasnodar i FC Salzburg.

FK Krasndar pokonał ekipę z Grecji 2:1. PAOK co prawda objął prowadzenie po strzeleniu gola Dimitriosa Pelkasa, ale radość w szeregach gości z korzystnego wyniku nie trwała jednak długo, bo jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Viktor Claesson, wykorzystując rzut karny. Po zmianie stron bramkę na wagę wygranej dla gospodarzy zdobył Remy Cabella. Dodajmy, że Sebastian Świderski pojawił się na placu gry 84 minuty.

Maccabi Tel Aviv uległo z kolei w roli gospodarza z FC Salzburgiem. Trafienie dla gospodarzy zaliczył w tym boju dobrze znany kibicom krakowskiej Wisły Dudo Biton. Do wyrównania doprowadził zawodnik, o którego zabiega kilka ekip na Starym Kontynencie, czyli Dominik Szoboszlai. Tymczasem zwycięstwo austriackiej drużynie dał Masaya Okugawa.

Goli zabrakło natomiast w batalii z udziałem Slavii Praga i Midtjylland.

FK Krasnodar – PAOK Saloniki 2:1 (1:1)
0:1 Pelkas 32′
1:1 Claesson 39′
2:1 Cabella 70′

Maccabi Tel Aviv – FC Salzburg 1:2 (1:0)