Szwedzi komentują sprawę Salamona. “Jesteśmy gotowi do gry w ćwierćfinale”

Bartosz Salamon otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego, który przeprowadzono u niego po rewanżowym spotkaniu Lecha Poznań z Djurgardens. Stoper Kolejorza czuje się niewinny i czekając na wynik próbki B nie został zawieszony. O sytuacji reprezentanta Polski wypowiedział się dyrektor sportowy ostatniego rywala Lecha Poznań w Lidze Konferencji - Bosse Andersson.

Bartosz Salamon
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Salamon
  • Wieść o pozytywnym wyniku testu antydopingowego Bartosza Salamona zaskoczyła wszystkich
  • Dyrektor sportowy Djurgardens zadeklarował gotowość do gry w 1/4 finału Ligi Konferencji
  • Co ważne, Lechowi Poznań nie grozi jednak wykluczenie z europejskich pucharów

Szwedzi skomentowali sprawę Salamona

Bosse Andersson, czyli dyrektor sportowy Djurgardens, w rozmowie z gazetą “Expressen” przyznał, że szwedzki klub wyraża gotowość do zajęcia miejsca Lecha Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji. Kolejorzowi nie grozi jednak wykluczenie z europejskich pucharów w związku z pozytywnym wynikiem próbki A testu antydopingowego Bartosza Salamona.

Dyrektor sportowy Djurgardens został zapytany przez dziennikarza, czy szwedzki zespół może zastąpić Lecha Poznań w 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. – Nie mamy pojęcia. UEFA będzie musiała się z tym uporać, ale oczywiście jesteśmy gotowi do gry w ćwierćfinale w przyszły czwartek, jeśli dostaniemy taką możliwość – powiedział Bosse Andersson.

W tej chwili niewiele wiemy, ale zakładamy, że wszystko zostało zrobione we właściwy sposób i jest fair play – dodał. Przypomnijmy, że Kolejorz w ćwierćfinale Ligi Konferencji zagra z Fiorentiną.

Komentarze