West Ham wyciągnie konsekwencje wobec swoich fanów

West Ham United
Na zdjęciu: West Ham United

West Ham United w czwartek rywalizował z KRC Genk w fazie grupowej Ligi Europy. Kilka godzin przed meczem, internet obiegł film, na którym fani Młotów w samolocie lecącym do Belgii, obrażają żydowskiego pasażera.

  • Kibice Młotów obrażali w samolocie żydowskiego pasażera
  • Londyński klub zwrócił się z prośbą do linii lotniczych o zidentyfikowanie sprawców
  • Wobec nich mają być wyciągnięte konsekwencje

Władze West Ham zapowiadają ostre kary

Kibice West Ham United udający się do Genk na mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy obrażali żydowskiego pasażera samolotu. Dziennikarz portalu “JewishNewsUK”, Jack Mendel umieścił na twitterze nagranie, na którym dokładnie widać i słychać, jak zachowywali się fani Młotów.

Na reakcje władz klubu z Upton Park nie trzeba było długo czekać. Włodarze WHU przyznali, że są przerażeni tym materiałem i już zapowiedzieli, że winni zostaną surowo ukarani.

W specjalnym oświadczeniu możemy przeczytać: “West Ham United jest zbulwersowany treścią wideo krążącego w mediach społecznościowych i potępia zachowanie zaangażowanych osób. Klub współpracuje już z liniami lotniczymi i odpowiednimi władzami w celu identyfikacji osób. Nasze stanowisko jest jednoznaczne – nie tolerujemy żadnych form dyskryminacji. Wszelkie zidentyfikowane osoby otrzymają dożywotni zakaz wstępu na stadion. Równość, różnorodność i integracja są sercem klubu i nie przyjmujemy osób, które nie tolerują tych wartości“.

Przeczytaj również: Liga Europy: West Ham stracił pierwsze gole, niespodzianka w San Sebastian – podsumowanie 4. kolejki

Komentarze