Roma ze sporą zaliczką przed rewanżem, ładna bramka El Shaarawy’ego

Roma pokonała Real Sociedad 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Podopieczni Jose Mourinho już w 13. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Stephana El Shaarawy'ego, następnie umiejętnie bronili wyniku, a w 87. minucie rezultat pojedynku ustalił Marash Kumbulla.

Stephan El Shaarawy
PressFocus Na zdjęciu: Stephan El Shaarawy
  • Roma na własnym stadionie wygrała 2:0 z Realem Sociedad
  • Na listę strzelców wpisali się Stephan El Shaarawy i Marash Kumbulla
  • Giallorossi na rewanż do Hiszpanii pojadą z dwubramkową zaliczką

Plan Mourinho znów zadziałał, Roma zwycięża nad Realem Sociedad

Mecz Romy z Realem Sociedad zapowiadał się bardzo ciekawie, chociaż przed spotkaniem wielu ekspertów twierdziło, że nie obejrzymy w tym pojedynku zbyt wielu goli. Oba zespoły bowiem niezwykle solidnie prezentują się w defensywie i tracą mało bramek. Giallorossim podczas dzisiejszego wieczoru na Stadio Olimpico udało się jednak przełamać obronę gości.

Podopieczni Jose Mourinho wyszli na prowadzenie już w 13. minucie za sprawą gola Stephana El Shaarawy’ego. Były reprezentant Włoch egipskiego pochodzenia otrzymał bardzo dobre podanie od Tammy’ego Abrahama i w ekwilibrystyczny sposób wykończył akcję gospodarzy.

Później swoje okazje miała zarówno Roma, jak i Real Sociedad, który dążył do wyrównania. Kolejną bramkę zobaczyliśmy jednak dopiero w 87. minucie. Paulo Dybala dośrodkował z rzutu rożnego, zdecydowanie najwyżej wyskoczył Marash Kumbulla, który tym samym ustalił wynik tego meczu.

Rewanż na Estadio Anoeta odbędzie się za tydzień 16 marca o godzinie 21:00.