Piotr Zieliński w wyjściowym składzie na mecz Leicester!

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Pressfocus

Piotr Zieliński nie zagrał w żadnym z wrześniowych meczy eliminacyjnych do mundialu przez uraz uda. Polak wrócił jednak do pełni sił i pomoże swojej drużynie w Lidze Europy. Pomocnik został uwzględniony w wyjściowym składzie Napoli na grupową rywalizację z Leciester w ramach 1. kolejki.

  • Piotr Zieliński wrócił do składu Napoli po kilku tygodniach przerwy
  • Polak cierpiał na uraz mięśniowy uda
  • Z punktu widzenia polskiego kibica, spotkanie Leicester – Napoli jest szczególnie ważne w kontekście układu sił w grupie Ligi Europy, gdzie oprócz dwóch gigantów jest jeszcze Legia i Spartak Moskwa

“Zielik” w wyjściowym składzie na mecz z Leicester

Piotr Zieliński doznał urazu uda już w 2. kolejce Serie A. Wówczas Napoli rywalizowało z Venezią, ale Polak zagrał jedynie półgodziny, ponieważ z dalszego występu wyeliminował go uraz mięśniowy uda. Z usług 27-latka nie mógł skorzystać też Paulo Sousa. Trener polskiej kadry miał nadzieję, że “Zielik” zjawi się na murawie przeciwko Anglikom, jednak ból, który towarzyszył piłkarzowi przez całe zgrupowanie nie pozwalał walczyć z rywalami na pełnym obciążeniu.

Teraz wszystko powoli wraca do Normy. Zieliński otrzymał od Spallettiego 20 minut w prestiżowym spotkaniu przeciwko Juventusowi (2:1). Reprezentant Biało-czerwonych zjawił się w samej końcówce, ale w starciu przeciwko Leicester zagra od samego początku.

Rywalizacja startuje już o godzinie 21:00. Transmisję “na żywo” przeprowadzi platforma Viaplay.

Leicester
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. września 2021 20:55.

Przeczytaj również: Lirim Kastrati – bohater meczu Legii w Moskwie

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze