Liga Europy. Potencjalne hity rozczarowały

Ciro Immobile
PressFocus Na zdjęciu: Ciro Immobile

Aż połowa spotkań rozpoczętych o godzinie 18:45 zakończyło się remisami. Nieco zawiodły mecze, zapowiadające się na hity, czyli pojedynki Betisu z Bayerem Leverkusem oraz Lazio z Olympique Marsylią.

Liga Europy, mecze o 18:45 – wyniki

Spotkania rozpoczynające się o godzinie 18:45 nie zachwyciły. Mecz pomiędzy Realem Betis a Bayerem Leverkusen był bardzo wyrównany, a bramki oglądaliśmy dopiero w ostatnim kwadransie. Na gola Borjy Iglesiasa z rzutu karnego odpowiedział Robert Andrich, a spotkanie zakończyło się remisem. Więcej emocji było w starciu autsajderów grupy D. Royal Antwerp już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie, ale Enner Valencia zdołał nie tylko odrobić straty, ale i wyprowadzić Fenerbahce na prowadzenie. Ekwadorczyk strzelił dwa gole, a mógł nawet skompletować hat-tricka – zmarnował jednak jeden z rzutów karnych. Po zmianie stron Belgowie wyrównali za sprawą Pietera Gerkensa, w efekcie czego żadna z drużyn nie przybliżyła się do awansu z grupy.

Zawiódł również hit pomiędzy Lazio a Olympique Marsylią. Polaków cieszyć może drugi z rzędu mecz w wyjściowym składzie Arkadiusza Milika, ale napastnik nie pomógł kolegom w sforsowaniu rzymskiej bramki. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Braga poprawiła swoją sytuację, skromnie pokonując na wyjeździe Łudogorec, a Midtjylland zremisowało u siebie z Crveną zvezdą. Rapid Wiedeń zdołał zaś wywalczyć komplet w pojedynku z Dinamem Zagrzeb.