LE: The Blues dopełnili formalności

Olivier Giroud

Bez najmniejszych problemów do kolejnej rundy Ligi Europy awansowali piłkarze londyńskiej Chelsea, którzy w rewanżu na Stamford Bridge, po raz drugi pokonali szwedzkie Malmo. Tym razem, podopieczni Maurizio Sarriego zaaplikowali rywalom trzy gole bez żadnej odpowiedzi – do siatki trafiali Giroud, Barkley oraz Hudson-Odoi.

Tylko czterech zawodników zachowało miejsce w składzie po pucharowej porażce z Manchesterem United – w barwach The Blues ponownie od pierwszych minut pojawili się Rudiger, Azpilicueta, Kovacić i Kante. Malmo zagrało dziś za to w identycznym zestawieniu, jak przed tygodniem.

W pierwszych dwudziestu minutach, obie drużyny zanotowały po jednym, groźnym uderzeniu zza linii pola karnego – najpierw minimalnie pomylił się Rosenberg, który posłał piłkę tuż obok słupka, a sześć minut później, próbę Barkley’a wybronił Dahlin.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł jeszcze dwie sytuacje pod bramką gości – w 32. minucie, po dograniu Williana, czystego kontaktu z piłkąnie był w stanie zaliczyć Azpilicueta, natomiast osiem minut później, kolejną skuteczną interwencję po strzale Barkley’a zaliczył Dahlin.

Dziesięć minut po zmianie stron, londyńczycy objęli prowadzenie – szybką kontrę gospodarzy po asyście Williana wykończył Giroud. W 73. minucie sytuacja gości ze Szwecji dodatkowo się pogorszyła – za faul na Emersonie przed polem karnym, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bengtsson. Jakby tego było mało, z rzutu wolnego celnie przymierzył Barkley i zrobiło się 2:0.

Nie był to jednak koniec strzelania tego wieczoru w Londynie – sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zwycięstwo i awans do kolejnej rundy przypieczętował Hudson-Odoi. 18-latek wpadł w pole karne po przerzucie Williana i płaskim uderzeniem ustalił rezultat spotkania na 3:0.

Chelsea FC – Malmo FF 3:0 (0:0)

1:0 Giroud 55′
2:0 Barkley 74′
3:0 Hudson-Odoi 84′

pierwszy mecz: 2:1

awans: Chelsea FC