LE: Szachtar na remis z Eintrachtem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Cztery bramki obejrzeli kibice w meczu Szachtara Donieck z Eintrachtem Frankfurt w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Pojedynek zakończył się remisem.

Od pierwszego gwizdka sędziego nie brakowało emocji. W siódmej minucie na prowadzenie wyszli goście z Frankfurtu. Po dośrodkowaniu Sebastiana Rode z rzutu wolnego, na listę strzelców uderzeniem głową z kilku metrów wpisał się Martin Hinteregger. Źle w tej sytuacji zachował się bramkarz gospodarzy.

Trzy minuty później było już jednak 1:1. Do wyrównania uderzeniem z rzutu karnego doprowadził Marlos. Kilka chwil później Szachtar doznał poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Taras Stepanenko. W pierwszej połowie wynik meczu nie uległ jednak zmianie.

Pięć minut po przerwie Eintracht po raz drugi w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Luki Jovicia z prawego skrzydła, piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Filipa Kosticia, który uderzeniem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Mimo gry w osłabieniu Szachtarowi udało się wyrównać w 67. minucie. Po prostopadłym podaniu Junuira Moraesa, do siatki Eintrachtu precyzyjnym strzałem trafił Taison. Jak się okazało była to bramka na wagę remisu.

Szachtar Donieck – Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)

0:1 Hinteregger 7′
1:1 Marlon (k.) 10′
1:2 Kostić 50′
2:2 Taison 67′