LE: Standard lepszy od Eintrachtu

Andre Silva

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz grupy F fazy grupowej Ligi Europy, w którym Standard Liege pokonało na swoim stadionie Eintracht Frankfurt. Jest to o tyle ciekawe, że ekipa z Bundesligi przystępowała do swojej potyczki opromieniona efektowną wygraną nad Bayernem Monachium w lidze.

Drużyna dowodzona przez Michela’a Preud’homme’a przystępowała do swojej potyczki po porażce z KAA Gent. W znacznie lepszych nastrojach byli goście, którzy w trakcie minionego weekendu nie tylko rozbili mistrzów Niemiec, ale sprawili, że z ekipą z Bawarii pożegnał się Niko Kovac.

Tymczasem w czwartkowy wieczór bój na Stade Maurice Dufrasne miał nieco zaskakujący przebieg. W pierwszej odsłonie goli co prawda nie było, ale sytuacje strzeleckie stwarzały sobie obie drużyny. Najpierw w 33. minucie bliski szczęścia był Gojko Cimirot, ale jego próbę obronił bramkarz Eintrachtu.

Tymczasem zagrożenie pod bramką gospodarzy było następstwem między innymi akcji z udziałem Andre Silvy. Portugalczyk w 34. minucie starał się pokonać golkipera rywali po strzale głową, ale trafił w słupek. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik rywalizacji otworzył w 56. minucie Zinho Vanheusden, wygrywając powietrzny pojedynek z jednym z przeciwników. Radość piłkarzy Standardu z prowadzenie nie trwała jednak długo, bo w 65. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego wyróżnił się Filip Kostić.

Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Beneluksu. W doliczonym czasie spotkania bramkę na wagę wygranej Standardu zdobył w doliczonym czasie gry Maxime Lestienne, który wykorzystał od Obbiego Oulare, oddając strzał z lewej nogi. Mecz zakończył się zatem wynikiem 2:1.

Standard Liege – Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)

1:0 Vanheusden 56′
1:1 Kostić 65′
2:1 Lestienne 90+4′