LE: Napoli w 1/8 finału, grali Polacy

Piotr Zieliński

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy piłkarze SSC Napoli przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy rozgrywek, pokonując 2:0 FC Zürich. 66 minut na boisku spędził Piotr Zieliński, natomiast w 77. minucie na murawie zameldował się Arkadiusz Milik.

Gospodarze podchodzili do swojej potyczki osłabieni brakiem dwóch zawodników. Kwestie zdrowotne wyeliminowały z gry Raula Albiola i Mario Ruiego. W każdym razie i tak podopieczni Carlo Ancelottiego przystępowali do swojej batalii w roli zdecydowanych faworytów do awansu. Tym bardziej że w pierwszym starciu wygrali 3:1.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji neapolitańczycy zdołali powiększyć swoją przewagę w dwumeczu w 43. minucie za sprawą trafienia Simone Verdiego. Włoch popisał się celnym uderzeniem z obrębu pola karnego, więc na przerwę Napoli udało się z jednobramkową zaliczką.

Tymczasem tuż po zmianie stron Salim Khelifi był bliski doprowadzenia do wyrównania, oddając strzał z mniej więcej dziewięciu metrów po dośrodkowaniu z boku boiska. Ostatecznie próba była niecelna. Odpowiedź neapolitańczyków miała natomiast miejsce w 75. minucie, gdy Adam Ounas ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Azzurrich.

SSC Napoli – FC Zürich 2:0 (1:0)