LE: Leicester wybroniło się przed Slavią

Caglar Soyuncu
Pressfocus Na zdjęciu: Caglar Soyuncu

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 1/16 finału Ligi Europy między Slavią Pragą a Leicester. Czeski klub był nie lada wyzwaniem dla Lisów, ale goście ostatecznie zachowali czyste konto. Wszystko więc rozstrzygnie się w meczu rewanżowym.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych. Jako pierwsi bliscy zdobycia gola byli goście. W 15. minucie strzał Harvey Barnesa obronił Ondrej Kolar. Później swoją okazję mieli zawodnicy Slavii Praga, ale uderzenie Alexandera Baha okazał się niecelny.

Do przerwy zabrakło więcej sytuacji bramkowych, dlatego po 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie ofensywa Lisów nie istniała. Piłkarze Leicester zdołali sobie stworzyć tylko jedną sytuację, której nie zakończyli nawet celnym uderzeniem. Zdecydowanie lepiej spisywał się atak gospodarzy, który wykreował sobie zdecydowanie więcej okazji. Brakowało jednak klarownych szans na zdobycie bramki.

W 59. minucie swojego szczęścia spróbował Nicolae Stanciu. Rumun zdecydował się oddać strzał z dystansu, ale na posterunku był Kasper Schmeichel, który sparował piłkę na rzut rożny. Końcowy wynik to 0:0, w meczu brakowało dobrych szans na zdobycie gola, dlatego obie drużyny zachowały czyste konto.