Joan Laporta wściekły na zachowanie kibiców

Kibice Eintrachtu Frankfurt na Camp Nou
Pressfocus Na zdjęciu: Kibice Eintrachtu Frankfurt na Camp Nou

Spotkanie FC Barcelony z Eintrachtem Frankfurt pozostanie w pamięci kibiców na długo nie tylko ze względu na sensacyjny wynik i wielkie emocje w końcówce. Cieniem na organizacji tak ważnego widowiska kładzie się zachowanie kibiców Blaugrany, którzy sprzedawali swoje wejściówki fanom przyjaznych. W efekcie tego na stadionie obecna była ogromna liczba sympatyków Eintrachtu. Jak widać było po przebiegu meczu, Barca nie mogła liczyć na doping na własnym stadionie. Głos w tej sprawie zabrał prezydent klubu.

  • Barca zagrała bardzo słaby mecz z Eintrachtem i zasłużenie odpadła z Ligi Europy
  • Na stadionie obecnych było wielu sympatyków Eintrachtu
  • Sytuacja z kibicami zdenerwowała Joana Laportę

“Czułem się, jakbyśmy grali finał z kibicami pół na pół”

Joan Laporta nie ukrywał rozczarowania nie tylko z powodu wyniku, ale przede wszystkim zachowania kibiców i atmosfery na Camp Nou. Na mecz Eintrachtu do Barcelony przyleciało blisko 30 tysięcy kibiców Eintrachtu, którzy przed spotkaniem zorganizowali oficjalny pochód przez miasto. Znakomita większość z nich zasiadła tego wieczora na trybunach Camp Nou.

Obrazki z meczu ukazują, jak liczną grupę stanowili poubierani w białe koszulki swojej drużyny fani Eintrachtu Frankfurt. ich liczba była do tego stopnia przytłaczająca, że wychodząc na murawę zawodnicy Dumy Katalonii zostali przez Camp Nou wygwizdani. W trakcie spotkania wielokrotnie doping kibiców z Niemiec zagłuszał skutecznie sympatyków Barcy. Kwestię tę poruszał po meczu Xavi Hernandez, a także zawodnicy FC Barcelony.

Prezes Blaugrany zapowiedział, że podejmie odpowiednie kroki, aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Zwłaszcza, że niektórzy z kibiców Eintrachtu mieli być kompletnie pijani. Po meczu blokowali drogi wyjściowe sympatykom Barcy, a nawet atakowali ich i obrzucali butelkami. 

– To, co wydarzyło się na trybunach, to po prostu wstyd. To nie może się powtórzyć. Musimy przetworzyć informacje i podjąć odpowiednie działania, ale to bardzo niefortunne – stwierdził Laporta.

– Nie byliśmy w stanie wygrać, przegraliśmy ten dwumecz i musimy to zaakceptować. Wszyscy jesteśmy źli i smutni, ale musimy iść dalej i walczyć o sukces w lidze – dodał w odniesieniu do rezultatu meczu.

Przeczytaj też: Xavi: wyglądało to jak finał, gdzie trybuny są podzielone na pół

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze