El. LE: Wysokie zwycięstwo Wilków

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Spory krok w kierunku fazy play-off Ligi Europy zrobili dziś piłkarze Wolverhampton Wanderers, którzy zgodnie z planem pewnie pokonali Pyunik Erywań 4:0 (2:0). Bramki dla popularnych Wilków zdobyli Doherty, Raul Jimenez (dwie) oraz Ruben Neves. Rewanż za tydzień na Molineux.

Po sensacyjnym wyeliminowaniu czeskiego FK Jablonec, trener Tarkhanov dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce – miejsca Vardanyana i Yedigaryana zajęli Mahmudov i Simonyan. Opiekun Wilków, Nuno Espirito Santo, zdecydował się za to na wymianę trzech piłkarzy po wygranym rewanżu z Crusaders – zamiast Jonny’ego, Traore i Nevesa, mogliśmy oglądać Doherty’ego, Vinagre i Saissa.

W pierwszych fragmentach spotkania, dość niespodziewanie do głosu doszli gospodarze. Jako pierwszy okazję miał Mahmudov, który posłał jednak futbolówkę wysoko ponad poprzeczkę. Później, swoich szans nie wykorzystali jeszcze Zhestokov oraz Mkrtchyan, natomiast po drugiej stronie boiska, w ostatniej chwili zablokowany został Raul Jimenez.

W 29. minucie, prowadzenie objęli jednak goście – prostopadłe podanie w pole karne posłał Jota, a płaskim strzałem bramkarza Pyunika pokonał Doherty. Trzy minuty przed przerwą było już 0:2 – tym razem, po szybkiej akcji, Jota wypatrzył w szesnastce kompletnie niepilnowanego Jimeneza, a Meksykanin, obijając po drodze poprzeczkę, umieścił futbolówkę w siatce.

Nieco ponad 30 sekund po wznowieni gry, Wilki dołożyli trzecią bramkę – hat-trick asyst skompletował Jota, a sytuację sam na sam z Dragojeviciem wykorzystał Jimenez. Wynik ustalony został w doliczonym czasie gry – po faulu Shevchuka, rzut karny na bramkę zamienił Ruben Neves.

Pyunik Erywań – Wolverhampton Wanderers 0:4 (0:2)

0:1 Doherty 29′
0:2 Jimenez 42′
0:3 Jimenez 46′
0:4 Neves (k.) 90+2′

Saiss, Moutinho

Pyunik: Dragojević – Manucharyan, Marku, Zhestokov, Stankov – Simonyan, Mkrtchyan – Shevchuk, Mahmudov (62′ Alfred), Efimov (55′ Burzanović) – Miranyan

Wolves: Rui Patricio – Boly, Coady, Bennett – Vinagre, Moutinho, Saiss, Dendoncker, Doherty (63′ Cutrone) – Jota (63′ Jonny), Jimenez (71′ Neves)