El. LE: Lechia pozbawiona złudzeń

Piotr Stokowiec

Lechia Gdańsk zakończyła swój udział w europejskich pucharach. W rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy lechiści, po dogrywce, przegrali w Kopenhadze 1:4 z Broendby.

W pierwszym spotkaniu Lechia wypracowała sobie skromną zaliczkę, wygrywając przed własną publicznością 2:1. Podopieczni Piotra Stokowca zdawali sobie jednak sprawę, że w rewanżu czeka ich trudne zadanie.

Rewanżowe spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Duńczyków, którzy w 15. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Paulus Arajuuri i uderzeniem głową z pięciu metrów trafił do siatki.

Lechia mogła wyrównać w 34. minucie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Haraslin, którego uderzenie wybronił Schwabe. Tymczasem pięć minut później Broendby było bliskie zdobycia drugiego gola, ale po bardzo ładnym uderzeniu Hedlunda z kilkunastu metrów futbolówka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Osiem minut po przerwie gospodarze zdobyli drugiego gola. Płaskie dośrodkowanie Hedlunda z prawej strony boiska wykorzystał Kamil Wilczek, który mocnym strzałem z około 10 metrów zaskoczył Kuciaka. W kolejnych minutach Broendby miało kolejne okazje, ale Tibbling i Hedlund nie zdołali umieścić piłki w siatce.

Tymczasem w 67. minucie Lechia zdobyła kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Peszki z lewego skrzydła, celnym uderzeniem głową popisał się Flavio Paixao. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca wyrównali stan dwumeczu.

W 82. minucie lechistom dopisało szczęście. Bliski zdobycia trzeciego gola był Kaiser, ale piłka po jego strzale z lewej strony pola karnego trafiła w słupek. W regulaminowym czasie gry kibice nie doczekali się kolejnych goli i sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Cztery minuty po wznowieniu gry Duńczycy zdobyli trzeciego gola. Podanie Mensaha wykorzystał Lindstrom. W końcówce pierwszej części dogrywki wynik na 4:1 mógł podwyższyć Uhre, ale trafił w słupek.

Ostatecznie czwarta bramka padła w 118. minucie. Wynik spotkania ustalił wówczas Lindstrom, który wykończył swoją indywidualną akcję.

Broendby IF – Lechia Gdańsk 4:1 pd. (1:0, 2:1)

1:0 Arajuuri 15′
2:0 Wilczek 53′
2:1 Paixao 67′
3:1 Lindstrom 94′
4:1 Lindstrom 118′

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Broendby