Znany dziennikarz pogratulował Bońkowi wyboru nowego selekcjonera

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Gianluca Di Marzio znany włoski dziennikarz sportowy wczoraj opublikował informacje o tym, że Paulo Sousa zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tymczasem dzisiaj złożył gratulacje prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewowi Bońkowi za świetny wybór. Włoch przekonuje dzisiaj może zostać podany oficjalny komunikat w sprawie mianowanie nowego opiekuna Biało-czerwonych.

Gianluca Di Marzio jest niezwykle cenionym ekspertem piłkarskim. Zwykle jego doniesienia mają przełożenie na rzeczywistość. Chociaż Paulo Sousa nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem, to według włoskiego dziennikarza jest to bardzo prawdopodobne.

“Paulo Sousa jest naprawdę blisko tego, aby zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To świetny wybór Zbigniewa Bońka” – napisał Gianluca Di Marzio na łamach Twittera.

Rano informowaliśmy na swoich łamach, że agent Paulo Sousy jest już w Warszawie. To tylko podsyciło spekulacje związane z objęciem posady selekcjonera reprezentacji Polski przez Portugalczyka. 50-latek od pół roku pozostaje bez pracy po tym, jak rozstał się z francuskim Girondins Bordeaux.

Sousa co prawda nigdy wcześniej nie prowadził samodzielnie reprezentacji. Godne uwagi jest jednak to, że w przeszłości był asystentem Carlosa Queiroza, gdy ten był opiekunem portugalskiej ekipy. W swoim piłkarskim CV doświadczony trener ma też pracę w Leicester City, czy ACF Fiorentinie.

Jeśli Sousa faktycznie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, to debiut zaliczy 25 marca, gdy Biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami w spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Kilka dni później polski zespół zagra natomiast z Andorą. Prawdziwym testem dla Portugalczyka będzie natomiast batalia z Anglikami zaplanowana na 31 marca.

Komentarze