Reprezentacja Polski w konkursie rzutów karnych pokonała Walię 5:4. Biało-Czerwoni wywalczyli awans na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Dziękujemy za udział w relacji na żywo na naszym portalu.

Wojciech Szczęsny
Imago / David Davies Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Walia – Polska na żywo

We wtorek poznamy ostatnich trzech finalistów Euro 2024. Wśród sześciu drużyn walczących o awans jest reprezentacja Polski. W finale baraży Biało-czerwoni zmierzą się w Cardiff z Walią. Zwycięzca z tego spotkania wywalczy awans do finałów Mistrzostw Europy.

REPREZENTACJA POLSKI AWANSOWAŁA NA MISTRZOSTWA EUROPY 2024!!!

Rzuty karne

1:0 Lewandowski wykorzystał jedenastkę.

1:1 Ben Davies pewnie w środek bramki.

2:1 Sebastian Szymański zachował zimną krew.

2:2 Kieffer Moore miał szczęście. Piłka od poprzeczki wpada do bramki.

3:2 Frankowski podniósł piłkę pod poprzeczkę i gol.

3:3 Wilson podchodzi do rzutu karnego i pewnie zamienia jedenastkę na bramkę.

4:3 Nicola Zalewski długi rozbieg i piękny strzał.

4:4 Williams bezbłędny.

5:4 Krzysztof Piątek pewnie strzela rzut karny.

5:4 Daniel James kontra Wojciech Szczęsny… Pomylił się!!! Szczęsny obronił strzał Walijczyka!!!

Koniec drugiej połowy dogrywki! O losach awansu zdecyduje konkurs rzutów karnych

120+1′ – Druga żółta kartka dla Mephama! Wylatuje z boiska

Chris Mepham otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za brutalny faul.

117′ – Czekamy na błysk Roberta Lewandowskiego

115′ – Zalewski wywalczył rzut rożny

22-letni wahadłowy wywalczył korner, lecz piłka po dośrodkowaniu została wybita przez defensorów Walii.

114′ – Kibice reprezentacji Polski wciąż wierzą w awans

Na stadionie w Cardiff niesie się głośne Polska biało-czerwoni!

111′ – Zmiana powrotna w Walii!

David Brooks, który wszedł na boisko przed końcem drugiej połowy opuszcza boisko. W jego miejsce selekcjoner reprezentacji Walii desygnuje do gry Nathana Broadheada.

109′ – Niecelna główka Szymańskiego

Sebastian Szymański wyskoczył do dośrodkowanej futbolówki w polu karnym, lecz jego strzał głową był niecelny. Piłka minęła bramkę rywali.

106′ – Zmiana w naszej kadrze!

W miejsce zmęczonego Piotrowskiego wszedł Taras Romanczuk.

Początek drugiej połowy dogrywki. Od rzutów karnych dzieli nas 15 minut…

Koniec pierwszej połowy dogrywki!

104′ – Polska bez pomysłu na grę w ataku

Atak pozycyjny w wykonaniu Polaków nie przyniósł korzyści. Nasi zawodnicy nie mieli pomysłu na kontynuowanie akcji i wycofali piłkę do bramkarza.

102′ – Ogromy błąd Piotrowskiego

Piotrowski wykonał niedokładne podanie, które przejął Kieffer Moore. Walijczyk zdecydował się na indywidualną akcję, lecz jego strzał odbił się od anszego obrońcy, a następnie piłka wpadła w ręce Szczęsnego.

101′ – Zmiana w reprezentacji Polski!

Zmęczony Piotr Zieliński opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Sebastian Szymańskim.

100′ – Piotrowski blisko zdobycia gola…

Strzał Jakuba Piotrowskiego z krawędzi pola karnego otarł się o słupek. Polak był blisko pierwszej bramki w meczu.

99′ – Szczęście Biało-Czerwonych

Walia była o krok od zdobycia bramki. Po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie udaną interwencję zaliczył Wojciech Szczęsny, a futbolówka została oddalona od naszej bramki.

97′ Zółta kartka dla Mephama!

Nicola Zalewski pokazał swoje walory techniczne. Chris Mepham musiał ratować się faulem i zobaczył żółtą kartkę.

94′ – Wilson faulowany w niebezpiecznym miejscu

Dawidowicz faulował rywala blisko pola karnego. Walia otrzymała rzut wolny z bliskiej odległości.

91′ – Rozpoczęła się pierwsza połowa dogrywki

22:40 – Wpadajcie na naszą domówkę na kanał Goal.pl na YouTube

Koniec drugiej połowy meczu. Czekamy na dogrywkę!

90+2′ – Inteligente zachowanie Kiwiora

Jakub Kiwior wygrał pojedynek z napastnikiem Walii. Moore domagał się faulu w polu karnym, lecz zachowanie Polaka było na tyle inteligentne, że sędzia nie miał wątpliwości o braku faulu ze strony naszego obrońcy.

90′ – Próba Lewandowskiego

Robert Lewandowski znalazł trochę miejsca przed polem karnym i zdecydował się na mocne uderzenie. Futbolówka minęła słupek o kilka metrów.

88′ – Salamon pokazał kto tu rządzi

Faul obrońcy reprezentacji Polski. Bartosz Salamon w środkowej części boiska faulował Moore’a. Napastnik Walii ma dziś ciężki żywot z naszymi obrońcami.

84′ – Wymuszona zmiana w obozie Walii!

Kontuzjowany Connor Roberts musiał opuścić boisko. Jego miejsce na placu gry zajął David Brooks.

82′ – Chwila przerwy dla piłkarzy. Roberts potrzebuje opieki medycznej

Zawodnicy obu drużyn mogli chwilę odetchnąć podczas gdy Roberts był opatrywany przez fizjoterapeutów.

80′ – Kiwior szefem defensywy

Daniel James rozpędził się w naszym polu karnym, lecz zbyt mocno wypuścił piłkę. Futbolówkę na rzut z autu wybił Jakub Kiwior.

79′ Podwójna zmiana w reprezentacji Polski!

Boisko opuszczają Jan Bednarek oraz Karol Świderski. W ich miejsce na murawie pojawili się Krzysztof Piątek oraz Bartosz Salamon.

77′ – Niecelny strzał Zalewskiego

Nicola Zalewski próbował zaskoczyć bramkarza Walii, lecz jego strzał poleciał wysoko ponad bramką.

76′ – Szczęsny po raz kolejny z udaną interwencją

Ponownie Walia miała dogodną sytuację do zdobycia bramki. Nasi rywale oddali strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz na posterunku był Szczęsny.

73′ – Kibice wspierają Biało-Czerwonych

Z trybun niesie się głośny doping kibiców reprezentacji Polski. Fani Biało-Czerwonych dodają naszej drużynie dodatkowej energii.

71′ – Zalewski z żółtą kartką!

Nicola Zalewski zobaczył żółtą kartkę. Daniele Orsato nie miał wątpliwości i sięgnął po kartonik ze względu na zbyt wysoko uniesioną nogę Polaka przy interwencji.

70′ – Walia przeprowadziła zmianę

Selekcjoner reprezentacji Walii zdecydował się na pierwszą zmianę. Brennan Johnson zszedł z boiska. Miejsce napastnika zajął Daniel James.

68′ – Celny strzał Moore’a

Kieffer Moore po raz kolejny wygrał pojedynek główkowy w polu karnym. Na szczęście jego strzał głową bez problemów wyłapał Szczęsny.

65′ – Rozkręca się gra Polaków

Najpierw Jakub Kiwior miał szansę zdobyć bramkę z rzutu rożnego. Następnie błąd obrońców Walii chciał wykorzystać Robert Lewandowski, a chwilę później bliski pierwszego gola był Jan Bednarek. Nasza gra wygląda coraz lepiej.

63′ – Polacy zamknęli rywali na ich połowie

Podopieczni Michała Probierza rozegrali ładną akcję, gdzie wymienili kilka podań. Ostatecznie starania Polaków skończył się rzutem rożnym.

58′ – Nieporozumienie Bednarka ze Szczęsnym. Nasz bramkarz zwija się z bólu

Wojciech Szczęsny ucierpiał przy interwencji. Winowajcą całego zajścia był Jan Bednarek, który dał się zaskoczyć napastnikowi Walii. Nasz bramkarz przy próbie wybicia piłki został sfaulowany.

57′ – Zablokowany strzał Zielińskiego

Piotr Zieliński oddał strzał w kierunku bramki Ward’a, lecz futbolówka została zatrzymana i wybita na rzut rożny.

55′ – Żółta kartka dla Jamesa!

James zobaczył żółtą kartkę. Nieprzepisowe zagranie i spóźnione wejście w nogi Slisza.

51′ – Żółta kartka dla Piotrowskiego!

Sędzia pokazał żółtą kartkę Piotrowskiemu za faul taktyczny. Polak nieprzepisowo zatrzymał rywala.

49′ – Kiepski początek Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski słabo weszła w drugą połowę. Walia naciska coraz bardziej, stwarzając kolejne groźne sytuacje.

47′ – Fantastyczna interwencja Szczęsnego!

Paweł Dawidowicz po raz kolejny fauluje Moore’a. Walia otrzymała rzut wolny, po którym miała świetną okazję do zdobycia bramki. Strzał głową fantastycznie zatrzymał Wojciech Szczęsny.

45′ – Początek drugiej połowy meczu

21:42 – Zalewski straszył Walijczyków w pierwszej połowie

Nicola Zalewski nie raz przyprawił naszych rywali o ból głowy. Jego indywidualne rajdy robią dużo szumu w formacji defensywnej Walii.

21:37 – Stałe fragmenty gry przyprawiają o zawał serca

Decyzja o wystawieniu Kieffera Moore’a okazała się dobra. Walijczycy stwarzają groźne sytuacje po stałych fragmentach gry, korzystając z centymetrów swojego napastnika. Uwagę na to zwrócił dziennikarz Goal.pl – Przemysław Langier.

21:35 – Zapraszamy na domówkę na żywo z Goal.pl

Koniec pierwszej połowy

Daniele Orsato odgwizdał koniec pierwszej połowy. Do przerwy reprezentacja Polski remisuje bezbramkowo z Walią. Choć trzeba przyznać, że w doliczonym czasie gry mieliśmy dużo szczęścia.

45′ – Nieuznana bramka dla Walii

Moore trafia do siatki, lecz sędzia asystent podnosi chorągiewkę. Spalony…

42′ – Przerywamy groźną akcję Walii

Jakub Kiwior dał się ograć Robertsowi, który posłał dośrodkowanie w pole karne. Na szczęście obrona stanęła na wysokości zadania i wybiła futbolówkę.

37′ – Piotrowski cierpi z bólu

James faulował Piotrowskiego. Fizjoterapeuci naszej kadry pomagają naszemu pomocnikowi.

36′ – Dawidowicz fauluje Moore’a

Walia otrzymała rzut wolny. Dawidowicz ściągnął w dół Kieffera Moore’a

34′ – Kiwior ratuje nas w polu karnym

Jakub Kiwior zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym. Piłka zagrana w głąb pola karnego została wybita przez obrońcę Arsenalu.

33′ – Nieudana próba strzału Piotrowskiego

Jakub Piotrowski zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła w będącego w polu karnym Karola Świderskiego.

31′ – Kolejna udana interwencja Frankowskiego

Frankowski po raz trzeci w tym meczu popisał się udaną interwencją. Polak zatrzymał na lewej stronie Neco Williamsa.

28′ – Groźna akcja Walii

Roberts wykonał daleki wyrzut z autu. Na nasze szczęście w polu karnym Moore nie dopadł do piłki pierwszy. Od bramki rozpocznie Wojciech Szczęsny.

26′ – Zablokowane dośrodkowanie z rzutu rożnego

Piotr Zieliński wykonał niskie dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz piłka została wybita przez obrońcę Walii.

25′ – Posiadanie piłki na korzyść Polaków

Po dwudziestu pięciu minutach gry posiadanie piłki przedstawia się następująco. Walia 44% – 56% Polska.

22′ – Zablokowany strzał Nicoli Zalewskiego

Nicola Zalewski chciał indywidualnie zakończyć akcję Polaków. Niestety strzał naszego zawodnika został zablokowany przez obrońców.

19′ – Atmosfera na stadionie w Cardiff dopisuje. Kibice reprezentacji Polski dają o sobie znać głośnym “My chcemy gola”.

17′ – Davies kilka centymetrów nad poprzeczkę

Reprezentacja Walii była blisko zdobycia gola. Rzut rożny na bramkę próbował zamienić Ben Davies. Strzał głową obrońcy poleciał nieco ponad poprzeczką.

15′ – Rzut rożny dla reprezentacji Polski

Piotr Zieliński wywalczył dla nas pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

13′ – Tak blisko…

Kamil Świderski był bliski zdobycia gola. Przemysław Frankowski zdecydował się na dośrodkowanie z prawej strony boiska. Naszemu napastnikowi zabrakło niewiele by sięgnąć piłki.

8′ – Faul na Piotrowskim

Neco Williams na wysokości 16 metra naszej bramki fauluje Jakuba Piotrowskiego. Polska wznowi grę od rzutu wolnego.

6′ – Udana interwencja naszej formacji defensywnej

Walijczycy przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez naszą obronę.

3′ – Polacy zamknięci na własnej połowie boiska

Reprezentacja Polski wymienia podania na własnej połowie boiska. Walia rozpoczęła mecz od wysokiego pressingu.

1′ – Paweł Dawidowicz cierpi po starciu z napastnikiem Walii

Arbiter spotkania odgwizdał faul na środku boiska. Po uderzeniu łokciem na murawę upadł Paweł Dawidowicz.

20:45 – Daniele Orsato zagwizdał po raz pierwszy. Biało-Czerwoni do boju!

20:40 – Reprezentacja Polski i Walii już na boisku. Czas na hymny obu państw!

20:23 – Trwa rozgrzewka reprezentacji Polski

20:04 – Kto zostanie bohaterem meczu Walia – Polska?

Aleksandra Szynal zadała kibicom pytanie: Kto będzie bohaterem dzisiejszego spotkania? Oto kogo wskazali fani.

19:55 – Domówka z Goal.pl

Mecz Walia – Polska możecie oglądać w towarzystwie naszych ekspertów i gościa specjalnego. Na naszym kanale Goal.pl na YouTube trwa domówka na żywo z udziałem Leszka Milewskiego, Jakuba Olkiewicza, Juliusza Sipiki oraz Wojciecha Pieli.

19:40 – Selekcjoner reprezentacji Walii dokonał jednej zmiany. Tak przedstawia się jedenastka naszych rywali

Rob Page dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Finlandią. Na szpicy zagra wysoki napastnik Kieffer Moore, który zajął miejsce Davida Brooksa.

Wyjściowy skład: Ward – Rodon, Davies, Mepham, Williams – James, Wilson, Ampadu, Roberts – Johnson, Moore

19:30 – Poznaliśmy wyjściową jedenastkę reprezentacji Polski! Michał Probierz nie zmienił zwycięskiego składu

Michał Probierz postanowił trzymać się zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Na mecz z Walią desygnował do gry taką samą jedenastkę, jak w poprzednim meczu z Estonią.

Wyjściowy skład: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Zieliński, Slisz, Piotrowski, Zalewski – Lewandowski, Świderski

19:27 – Harry Wilson jest ważnym ogniwem reprezentacji Walii

19:10 – Historia meczów bezpośrednich sprzyja Biało-Czerwonym

Reprezentacja Polski nie przegrała żadnego z sześciu ostatnich meczów bezpośrednich przeciwko Walii. Co więcej, w trzech spotkaniach nasza kadra była w stanie odwrócić losy meczów.

18:40 – Nasz wysłannik prosto z knajpy Garetha Bale’a

Przemek Langier przy okazji wizyty w Cardiff odwiedził knajpę byłego reprezentanta Walii Garetha Bale’a.

18:16 – Cali na biało

Reprezentacja Polski wystąpi dzisiaj w jednolitych białych strojach.

18:14 – Kibice typują

18:05 – 23-osobowa kadra

Michał Probierz w poniedziałek ogłosił kadrę na dzisiejszy mecz. Wśród powołanych znalazł się Przemysław Frankowski, który po meczu z Estonią zmagał się z urazem. Zabrakło natomiast miejsca między innymi dla Jakuba Modera.

18:00 – Gramy o Euro 2024

O godzinie 20:45 na stadionie w Cardiff rozpocznie się barażowy mecz o awans na Euro 2024. Reprezentacja Polski zmierzy się w nim z Walią.