Ranking FIFA: Polska zaliczy awans w najnowszym zestawieniu

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski ma za sobą udane spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata. We wrześniowych meczach Biało-czerwoni ani razu nie przegrali, notując dwa zwycięstwa i remis. Już wiadomo, że dzięki takiemu obrotowi wydarzeń Polska zanotuje awans w rankingu FIFA.

  • Reprezentacja Polski zanotuje awans w najnowszym rankingu FIFA
  • Biało-czerwoni wskoczą na 24. z 27. miejsca
  • Liderem pozostaną Belgowie przed Brazylią i Anglią

Reprezentacja Polski po udanym wrześniu w eliminacjach do MŚ

Reprezentacja Polski według informacji zamieszonych na portalu Football-ranking.info zaliczy 16 września awans w rankingu FIFA. Ekipa Paulo Sousy awansuje z 27. na 24. miejsce. Wyprzedzi między innymi Japonię, czy Ukrainę.

We wrześniowych spotkaniach Biało-czerwoni w pokonanym polu pozostawili Albanię, wygrywając 4:1. Ponadto wygrali na wyjeździe z San Marino, aplikując rywalom siedem goli, a tracąc jednego. Tymczasem w hicie grupy I przeciwko Anglii zespół Paulo Sousy rzutem na taśmę zremisował 1:1.

Według przewidywań Biało-czerwoni po ostatnich udanych występach awansują o trzy lokaty. Tym samym reprezentacja Polski znajdzie się za plecami Iranu, czy Chile.

Na czele rankingu większych zmian nie będzie. Liderem pozostanie Belgia, przed Brazylią. Z kolei na trzecią pozycję z czwartej awansuje Anglia, wyprzedzając w ten sposób Francję. Na piątym miejscu pozostaną Włosi przed zwycięzcami Copa America Argentyńczykami. Awans zaliczą też Niemcy, którzy zadomowią się na 14. pozycji.

Czytaj więcej: Afera po meczu Polska – Anglia. Biało-czerwoni oskarżeni o rasizm

Komentarze