Jerzy Brzęczek w przerwie dokonał istotnej zmiany. “Włosi nie mieli już miejsca”

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. Grzegorz Wajda

– Na pewno było to dobrze spotkanie rozegrane w bardzo dobrym tempie. Cieszę się, że z jedną z najlepszych drużyn w Europie zdobyliśmy punkt. Chciałbym podziękować drużynie za determinację, mądrość taktyczną i ustawianie się, choć pozostaje jakiś niedosyt, bo mieliśmy niezłe sytuacje po odbiorach piłki i nie potrafiliśmy w odpowiedni sposób rozegrać piłki, by zdobyć bramkę. Ale dla nas meczem najważniejszym pod względem układu tabeli będzie mecz z Bośnią i Hercegowiną – mówił po meczu z Włochami (0:0) Jerzy Brzęczek.

Czytaj dalej…

Na razie nie wiadomo, czy we wspomnianym spotkaniu zagra Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji został zmieniony przed końcem meczu w Gdańsku ze względu na uraz. – Na tę chwilę wygląda to tylko na stłuczenie, ale jest konieczność wykonania badań, by się upewnić, że Robert nie ma groźniejszej kontuzji – powiedział trener Polaków.

Jerzy Brzęczek… o zaufaniu do Jakuba Modera

Mając takiego piłkarza jak Kuba, nie trzeba się obawiać decyzji o jego wystawieniu. Nie musiałem się wahać, bo Kuba udowodnił swoją wartość na boisku. Można się cieszyć, że jest kolejny młody wilczek, który wszedł na tak mocnego przeciwnika i grał bardzo dobrze.

… o zmianie gry w drugiej połowie

Nie skorygowaliśmy naszego ustawienia, a poruszanie się. W pierwszej połowie odstępy między naszymi pomocnikami były zbyt duże, więc Włosi mając takich techników w swojej drużynie potrafili piłkę bardzo szybko dogrywać prostopadle i dochodzili pod nasze pole karne. Po zmianie stron nie mieli już miejsca na takie rozegranie. Słowa uznania dla całej drużyny za kwestie motoryczne i wytrzymanie tego spotkania do końca.

… o słowach Roberto Manciniego, że Włosi powinni byli wygrać

Wynik meczu jest 0:0. Zdajemy sobie sprawę, że Włosi mieli swoje sytuacje, ale o wyniku decydują strzelone bramki.

… o licznych zmianach w podstawowym składzie

Mamy dużą grupę zawodników i spośród nich wybieram skład. Mieliśmy świadomość, że w październiku są trzy spotkania, więc zmiany są konieczne. Musimy patrzeć na różne kwestie, zdrowie zawodników. O ustawieniu i personaliach na mecz z Bośnią i Hercegowiną będę myślał od jutra.

… o wygranych październikowego zgrupowania

Wszyscy, którzy tu przyjechali, są wygrani. Patrząc na zaangażowanie, jakość treningów i grę poszczególnych piłkarzy, mogę być usatysfakcjonowany. Jestem pełen podziwu dla tych chłopaków.

… o grze na dwóch napastników

Mamy na tyle duży komfort, że możemy stosować obie taktyki wymiennie – na jednego i dwóch napastników. Taktyka jest uzależniona od przeciwnika, od sytuacji, jaka jest w danym momencie. Mnie cieszy, że zmianami jesteśmy w stanie doprowadzić do tego, że bez straty jakości możemy korzystać z różnych ustawień.

Komentarze