Polska – Albania: znamy skład Polaków, debiutant w jedenastce

Paulo Sousa
Paulo Sousa Grzegorz Wajda

Im mniej opcji ma dostępnych Paulo Sousa, tym mniej zaskoczeń w składzie. Plaga kontuzji, jaka spadła na selekcjonera w wielu kwestiach wiązała mu przed meczem z Albanią ręce, ale ostatecznie i tak znalazł miejsce dla debiutanta w wyjściowej jedenastce. Obok Roberta Lewandowskiego zagra Adam Buksa.

Mecz Polska – Albania. Składy

Gdyby się uprzeć, z nieobecnych piłkarzy dałoby się zestawić bardzo mocny skład, a trójka pomocników, jaka wystąpiłaby z Albanią prawdopodobnie byłaby całkowicie inna niż ta, na którą musiał zdecydować się Sousa. Od dawna kontuzjowany jest jednak Krystian Bielik, a Mateusz Klich i Piotr Zieliński ze względu na odpowiednio zakażenie i kontuzję wypisali się z planów selekcjonera już po powołaniach. Jeśli do tego dorzucimy brak Arkadiuszów Recy i Milika, Krzysztofa Piątka, Kacpra Kozłowskiego, Sebastiana Szymańskiego czy Łukasza Fabiańskiego, wyjdzie nam całkiem spora grupa piłkarzy, którzy nie mogą zagrać na Narodowym.

Wszystkie te absencje sprawiły, że Sousa nie miał właściwie żadnego manewru w środkowej linii i musiał postawić na duet Jakub Moder – Grzegorz Krychowiak. Tę dwójkę wspierać na skrzydłach będą Przemysław Frankowski i Kamil Jóźwiak. Defensywę stworzą Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek i Maciej Rybus. Naturalnym wyborem są także Wojciech Szczęsny w bramce i Robert Lewandowski w ataku, więc mogliśmy mieć wątpliwości jedynie w kwestii jednej pozycji – partnera dla „Lewego”. Selekcjoner postawił na Adama Buksę z przodu.

Dla tego ostatniego będzie to debiut, ale nie pierwszy kontakt z Paulo Sousą. Napastnik New England Revolution był już w gronie obserwowanych piłkarzy przed Euro 2020, ale ostatecznie na turniej nie pojechał. Opowiadał nam o tym kilka miesięcy temu. Teraz dostanie prawdziwą szansę.

Skład Polski na mecz z Albanią:

Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus – Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Przemysław Frankowski – Adam Buksa, Robert Lewandowski.

Komentarze