Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Wymowna cisza Lewandowskiego

Kompletnie bezradna reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Włochami w niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów. Biało-Czerwoni w żadnym aspekcie nie byli w stanie przeciwstawić się swoim rywalom. Jaki plan na to spotkanie przygotował Jerzy Brzęczek? Po takim pytaniu zadanym przez dziennikarza TVP Sport Jacka Kurowskiego kapitanowi Robertowi Lewandowskiemu zapadła wymowna kilkusekundowa cisza.

Czytaj dalej…

Spotkanie z Włochami było jednym z najgorszych w wykonaniu polskiego zespołu za kadencji Jerzego Brzęczka. Biało-Czerwoni zagrali nawet o wiele słabiej niż przeciwko Holandii na początku rywalizacji w obecnej edycji Ligi Narodów. Po zakończeniu spotkania Robert Lewandowski, który był praktycznie wyłączony z gry przez rywali, przyznał, że w zespole nic nie funkcjonowało, tak jak powinno.

– Nie jesteśmy drużyną, która może na równi grać z Włochami. Pod względem taktycznym wyglądaliśmy dziś słabo w ataku i w obronie. Praktycznie nic nie funkcjonowało. Baliśmy się podejść do pressingu, a gdy to robiliśmy, to nie tak jak powinniśmy. Umiejętności to jedna rzecz, ale taktycznie nawet nie byliśmy w stanie spróbować Włochom przeszkadzać albo przeszkodzić, żeby przynajmniej powalczyć o coś więcej – powiedział Robert Lewandowski po zakończeniu spotkania, w rozmowie z TVP Sport.

Reprezentacja Polski nie miała w środowym meczu żadnego pomysłu, na to jak przeciwstawić się gospodarzom. Po zakończeniu meczu, po pytaniu o plan na to spotkanie, które zadał Jacek Kurowski kapitanowi Biało-Czerwonych zapadła wymowna cisza… Cisza, która w tym wypadku jest sto razy ważniejsza niż słowa.

– Przygotowując się do tego meczu, wiedzieliśmy, że musimy spróbować zaatakować, ale co innego, jak się o tym mówi, co innego w teorii, a co innego w praktyce. Na pewno tutaj przed nami dużo do poprawy, żeby wykorzystać każdy trening na maksa, bo dziś pokazało to, że przy odrobinie słabszej, nie tylko dyspozycji, ale także przygotowaniu do meczu ciężko będzie nam rywalizować z takimi drużynami – powiedział Lewandowski.

– Dzisiaj nie stworzyliśmy żadnej klarownej sytuacji, nie funkcjonowało wiele rzeczy. Musimy wyciągnąć wnioski. Każdy trening musi nas przygotowywać do meczu ze strony taktycznej, a umiejętności to jest kolejna rzecz. Dopiero po meczu będziemy mogli powiedzieć, że spróbowaliśmy, ale byliśmy słabsi. Po takim spotkaniu ciężko powiedzieć, że czegoś zabrakło, bo wielu rzeczy zabrakło – dodał Robert Lewandowski.

Kolejny mecz Biało-Czerwonych czeka już w najbliższą środę, kiedy na Stadionie Śląskim w Chorzowie zmierzą się z Holandią.

Komentarze