Maciej Rybus
Maciej Rybus fot. Grzegorz Wajda

Maciej Rybus zakażony koronawirusem!

Reprezentant Polski Maciej Rybus uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie. Zawodnik pozostaje w hotelu, gdzie przechodzić będzie kwarantannę.

Czytaj dalej…

– Wczoraj reprezentacja przeszła testy na obecność koronawirusa. Niestety jeden z zawodników uzyskał wynik pozytywny. Piłkarz został poddany izolacji. Zostały również wszczęte wszystkie procedury mające na celu uchronić pozostałą grupę. Piłkarz zostaje z nami w hotelu i będzie przechodził kwarantannę – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, nie wyklucza, że w miejsce przechodzącego kwarantannę piłkarza powołany zostanie inny zawodnik. Decyzja w tej sprawie ma zapaść dziś wieczorem.

– Każda tego typu wiadomość jest dla nas bardzo negatywna, ale nie mamy na to wpływu. Dziś wieczorem zastanowimy się nad tym i niewykluczone, że na to miejsce powołany zostanie kolejny zawodnik – skomentował informację Jerzy Brzęczek.

Biało-Czerwoni pierwsze z październikowych spotkań rozegrają już w środę. W towarzyskim meczu w Gdańsku zmierzą się z Finlandią. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45. W kolejnych dniach reprezentację Polski czekają dwa mecze Ligi Narodów – z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze