Puchar Rosji: gol Krychowiaka, Lokomotiw w finale

Grzegorz Krychowiak
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny potwierdził znakomitą formę strzelecką w obecnym sezonie. Reprezentant Polski wpisał się tym razem na listę strzelców w wygranym 3:0 meczu 1/2 finału Pucharu Rosji z CSKA Moskwa, przyczyniając się tym samym do awansu swojego zespołu do finału.

Krychowiak, który podobnie jak inny reprezentant Polski – Maciej Rybus, zagrał w środowym meczu w podstawowym składzie, wpisał się na listę strzelców w 90. minucie. Wcześniej piłka lądowała w bramce CSKA po trafieniach Francois Kamano i samobójczym Iwana Oblakowa.

Dla 31-letniego pomocnika był to drugi gol w trzecim występie w tych rozgrywkach w obecnym sezonie. Nadzieje na poprawienie tego dorobku z pewnością będzie miał w meczu finałowym, w którym 12 maja Lokomotiw zmierzy się z Krylją Sowietow Samara.

Krychowiak imponuje formą strzelecką w obecnym sezonie na rosyjskich boiskach. W 23 ligowych spotkaniach polski pomocnik zdobył dla swojego zespołu siedem bramek i pozostaje najlepszym jego strzelcem.

Między innymi dzięki dobrej formie Krychowiaka Lokomotiw zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy.

Komentarze