Kolejne trafienie Wilczka. Ponad 10 tysięcy kibiców na trybunach

Kamil Wilczek
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek wrócił do składu FC Kopenhaga i zdobył jedną z bramek dla swojego zespołu w wygranym 3:2 ligowym meczu z Aarhus GF. Polski napastnik może się już pochwalić dziewięcioma trafieniami w rozgrywkach ligowych w obecnym sezonie.

Dziewiąty gol Wilczka w sezonie

Wilczek nie wystąpił w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach swojego zespołu, ale wrócił do podstawowego składu na pojedynek 28. kolejki grupy mistrzowskiej duńskiej ekstraklasy. Siedem minut po rozpoczęciu gry otworzył wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się wygrana 3:2 jedenastki z Kopenhagi. Gospodarze już do przerwy prowadzili w tym meczu 3:0, ale w drugiej połowie pozwolili rywalom na zdobycie dwóch goli.

33-letni Wilczek, który na boisku przebywał do 68. minuty, ma na swoim dziewięć goli w obecnym sezonie. Do tej pory wystąpił 23 spotkaniach duńskiej ekstraklasy.

Po tym spotkaniu FC Kopenhaga zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej, mając osiem punktów straty do prowadzącego FC Midtjylland oraz cztery do Broendby Kopenhaga.

Kibice ponownie na trybunach

Poniedziałkowy pojedynek w Kopenhadze z trybun stadionu Parken obejrzało 10 365 kibiców. Dania była również jednym z pierwszych krajów, który potwierdził, że kibice będą mogli obejrzeć z trybun mecze zbliżającego się Euro 2020. Obiekt w Kopenhadze będzie mógł być wypełniony w 30 procentach.