Carlos Tevez zawiesił karierę. Odchodzi z Boca Juniors

Carlos Tevez
Carlos Tevez PressFocus

Carlos Tevez poinformował – najpierw na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, a następnie za pośrednictwem mediów społecznościowych – o zawieszeniu swojej kariery piłkarskiej. Zawodnik zadeklarował, że odchodzi z Boca Juniors i nie zagra dla innego argentyńskiego klubu.

  • Carlos Tevez ogłosił swoje odejście z Boca Juniors
  • Nie zadeklarował zakończenia kariery, ale nie wystąpi w innym argentyńskim klubie
  • Argentyńczyk ma za sobą niezwykle bogatą, obfitującą w sukcesy, karierę piłkarską

Carlos Tevez żegna się z Boca Juniors

Carlos Tevez poinformował, że zamierza odejść z Boca Juniors.

“Myślałem, że ta chwila nigdy nie nadejdzie. Teraz jednak muszę poinformować ludzi z Boca Juniors, że nie będę kontynuował kariery w klubie. Nie mówię “żegnajcie”, ale “do zobaczenia wkrótce”. Zawsze będę dla kibiców – już nie jako gracz, ale ich Carlitos.

Mówię im, że jestem pewien swojej decyzji, bo dałem już z siebie wszystko jako gracz. Dlatego też jestem zadowolony! W tej chwili Boca Juniors potrzebował mnie w 120%, a mentalnie znajduję się gdzieś indziej. Cała moja rodzina to kibice klubu, więc nie mogę ich okłamywać. Ta decyzja należy wyłącznie do mnie.

Dziękuję całej kadrze trenerskiej, moim kolegom z drużyny i wszystkim pracownikom klubu. Dla mnie największą radością i satysfakcją jest zachowanie najpiękniejszego wspomnienia, gdy widzieliśmy się po raz ostatni, a wszyscy cieszyli się ze zdobycia mistrzostwa. Owacja dla Maradony, a także widok mojego płaczącego z radości ojca…

Ludzie Los Xeneizes, nie mam słów podziękowania. Nie wiem czy zasłużyłem na wszystkie wyrazy uczucia. Wiem za to, że moja krew nie jest czerwona, ale zawsze będzie niebiesko-żółta!” – możemy przeczytać na portalach społecznościowych Carlosa Teveza.

Na konferencji prasowej Argentyńczyk wyznał, że nigdy nie zagra dla innego klubu ze swojego kraju niż Boca. Nie zadeklarował jednak  definitywnego zakończenia kariery.

37-latek ma w domu gablotę pełną medali. W swojej karierze sięgnął po trzy mistrzostwa Premier League, dwa razy wygrał Serie A, raz Ligę Mistrzów i wiele więcej innych europejskich trofeów. Z Boca Juniors pięciokrotnie zostawał mistrzem Argentyny.

Komentarze