Zagłębie wypunktowało Stal. Piękny kontratak [WIDEO]

Zagłębie Lubin pokonało u siebie Stal Mielec 2:0 w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Tornike Gaprindashvili i Dawid Kurminowski.

Dawid Kurminowski
PressFocus Na zdjęciu: Dawid Kurminowski
  • Zagłębie Lubin podejmowało Stal Mielec w 33.kolejce PKO BP Ekstraklasy
  • Gospodarze wygrali po dwóch bramkach w pierwszej połowie
  • Stali Mielec grozi zbliżenie się do strefy spadkowej

Zagłębie Lubin 2:0 Stal Mielec. Piękny kontratak i finisz Kurminowskiego

Zagłębie Lubin od początku naciskało, próbując zdobyć bramkę, ale dobre interwencje notował Bartosz Mrozek. Golkipera Stali Mielec udało się przechytrzyć w 33. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Gaprindashviliego. Gruzin z bliskiej odległości nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

W samej końcówce pierwszej połowy gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. Podopieczni Waldemara Fornalika wyprowadzili perfekcyjny kontratak, a ostatecznie do siatki trafił Dawid Kurminowski po podaniu Łukasza Łakomego.

Po zwycięstwie Zagłębie Lubin awansowało na 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Natomiast Stal Mielec zajmuje 13. pozycję, ale wszystko może się zmienić, gdy pozostałe drużyny rozegrają swoje mecze. Mielczanie mogą niebezpiecznie zbliżyć się do strefy spadkowej, jeśli Śląsk Wrocław pokona Miedź Legnicę.