Magiera wymownie o przyszłości Exposito. “Trzeba sobie to jasno powiedzieć”

Śląsk Wrocław próbuje przekonać Erika Exposito do podpisania nowej umowy. Jacek Magiera w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą zdradza natomiast, że szanse na zatrzymanie Hiszpana są bardzo małe.

Erik Exposito
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik Exposito
  • Erik Exposito jest liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy
  • Śląsk Wrocław pracuje nad zatrzymaniem go w klubie
  • Jacek Magiera ma świadomość, że Hiszpan najprawdopodobniej odejdzie po sezonie

Śląsk walczy o Exposito. Magiera ma złe wieści

Jesienią Śląsk Wrocław był bezkonkurencyjny. Zupełnie niespodziewanie zakończył rundę na szczycie ligowej tabeli, stając się głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Kapitalnie w jego barwach radził sobie Erik Exposito, który swoimi bramkami przesądzał o zwycięstwach.

Runda wiosenna w wykonaniu Hiszpana jest póki co znacznie gorsza. Wciąż jest jednak liderem klasyfikacji strzelców, mając na koncie 14 goli. Kibice obawiają się o przyszłość Exposito i spodziewają się jego odejścia. Wygasający po sezonie kontrakt w dalszym ciągu nie został przedłużony. Wrocławianie próbują go zatrzymać, lecz mają niewielkie szanse.

Jacek Magiera przyznaje, że najprawdopodobniej Exposito zostanie latem wolnym zawodnikiem. Oczekuje bardzo dużych pieniędzy, które przekraczają możliwości Śląska.

– Najprawdopodobniej, trzeba to sobie jasno powiedzieć, Erik po sezonie będzie wolnym zawodnikiem i ze Śląska odejdzie. Dostał propozycję kontraktu, która została wstrzymana. Lepszej propozycji na pewno nie dostanie, gdyż trzeba sobie powiedzieć, że budżet nie jest z gumy i nie możemy wywindować listy płac.

– Jeżeli odejdzie, będziemy szukać innego piłkarza. Życzę mu powodzenia, chcę, żeby odszedł jako król Wrocławia, czyli zdobywca korony króla strzelców i jako osoba, która zdobyła coś wielkiego dla Śląska – mówi Magiera w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą.

Zobacz również: Milan pewny zatrzymania swojej gwiazdy. PSG na lodzie

Komentarze