Polacy w rolach głównych. Poprowadzili Derby do zwycięstwa

Krystian Bielik
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Krystian Bielik

Swojego pierwszego gola w obecnym sezonie zdobył we wtorkowy wieczór Krystian Bielik. 22-letni polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w wygranym 4:0 przed Derby County w wyjazdowym meczu z Birmingham City. Asystę na swoje konto zapisał z kolei Kamil Jóźwiak.

Bielik otworzył wynik wtorkowego spotkania w 15. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, którzy wypuścił futbolówkę z rąk. Z prezentu skorzystał polski pomocnik, który z kilku metrów skierował piłkę do bramki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewną wygraną gości 4:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisywali się również Grame Shinnie i Colin Kazim-Richards. W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił Jason Knight, wykorzystując świetnie dośrodkowanie Jóźwiaka.

Dla Bielika, który spędził na murawie pełne 90 minut, był to ósmy występ w obecnym sezonie Championship. Jóźwiak również spędził na murawie całe spotkanie. Dla niego był to już 17 występ w tym sezonie.

Krystian Bielik z powodu kontuzji opuścił początek obecnego sezonu. Po raz pierwszy na murawach Championship pojawił się 7 listopada, ale do regularnych występów wrócił dopiero z początkiem grudnia. Od tamtej pory jest podstawowym zawodnikiem Derby, a z tygodnia na tydzień prezentuje coraz wyższą formę. 22-letni pomocnik ma na swoim koncie trzy występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Wszystkie zaliczył jesienią 2019 roku w meczach eliminacji do Euro 2020.