Złota Piłka: Lewandowski z wyróżnieniem w trakcie ceremonii France Football

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został najlepszym napastnikiem 2021 roku według France Football. Była to pierwsza tego typu nagroda ufundowana przez organizatorów plebiscytu Złotej Piłki.

  • Robert Lewandowski został doceniony w trakcie ceremonii Złotej Piłki
  • Polski napastnik został wybranym najlepszym napastnikiem 2021 roku
  • Było to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii gal France Football

Lewandowski doceniony przez France Football

Robert Lewandowski w trakcie kończącego się roku był jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki. Polski napastnik otrzymał natomiast w trakcie ceremonii w Theatre de Chatelet nagrodę dla najlepszego napastnika, który dotyczy czasu od stycznia do października 2021 roku.

Tego typu wyróżnienie zostało przyznane po raz pierwszy w historii, podobnie jak nagroda dla najlepszej drużyny. Polski napastnik nie ukrywał zadowolenia w rozmowie z prowadzącymi galę.

Jestem naprawdę dumny z tego powodu, że jestem w tym miejscu. Cieszę się bardzo, że zostałem nagrodzony tą nagrodą – powiedział Lewandowski.

Zawsze staram się byc przygotowanym na to, aby zdobyć bramkę. To nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie moi koledzy z zespołu i trenerzy. Bez nich byłoby trudne, a nawet niemożliwe – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Lewandowski w tym roku może pochwalić się bilansem 64 goli. Tymczasem do końca roku polski napastnik może rozegrać jeszcze sześć meczów.

Czytaj więcej: Złota Piłka: zasady wyboru zwycięzcy plebiscytu France Football

Komentarze