Bundesliga
Bundesliga

Völler stawia wyżej poprzeczkę Leonowi Bailey’emu

Dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen w osobie Rudi Völlera w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów wyraził się na temat Leona Bailey’ego. 60-latek dał jasno do zrozumienia, że oczekuje więcej od piłkarza z Jamajki.

Czytaj dalej…

Bailey przyciągnął uwagę najlepszych europejskich klubów swoimi występami w sezonie 2017/18, w których zdobył 12 bramek, notując też sześć asyst w 34 występach dla ekipy z Bay Arena’. Od tamtej pory 23-latek obniżył jednak swoje notowania.

Völler rodzi presję wokół Bailey’a

Co prawda w Bayerze nie ma aktualnie tematu sprzedaży Jamajczyka. Nie zmienia to jednak faktu, że oczekiwania względem piłkarza są znacznie większe. – Widać, że Leon jest obdarzony niezwykłymi umiejętnościami, ale brakuje mu stabilizacji. Oczywiste jest, że stać go na wiele więcej, niż pokazał – rzekł działacz Aptekarzy w rozmowie z Kickerem.

Bailey był łączony przez media z przeprowadzką do Anglii tego lata. Najbardziej chętni na pozyskanie zawodnika wydawali się sternicy Tottenhamu Hotspur i Evertonu. W kontekście The Toffees popularny niemiecki magazyn piłkarski zdążył już zakomunikować, że reprezentant Jamajki nie jest zainteresowany transferem do klubu z siedzibą na Goodison Park.

23-latek strzelił siedem goli, notując również trzy asysty w 33 meczach dla Bayeru w sezonie 2019/20. Jego kontrakt z klubem z Bundesligi wygasa w 2023 roku.

Komentarze