Union znalazł następcę Gikiewicza

Bundesliga
Bundesliga

Union Berlin znalazł następcę Rafała Gikiewicza, który po zakończeniu ostatniego sezonu pożegnał się z klubem i przeniósł do Augsburga. W poniedziałek nowym bramkarzem drużyny ze stolicy Niemiec został Andreas Luthe, który do Berlina przenosi się z… Augsburga.

Czytaj dalej…

33-letni Luthe, który jest wychowankiem VfL Bochum, w Augsburgu spędził cztery ostatnie lata. W tym czasie rozegrał 29 spotkań na boiskach pierwszej Bundesligi.

– Union jest klubem, który znam od dawna i uważnie śledzę ich pozytywny rozwój w ciągu ostatnich kilku lat. Po dobrych rozmowach z kierownictwem klubu szybko stało się dla mnie jasne, że chciałbym przenieść się do Berlina. Cieszę się na nowe miasto, nową pracę i nowy klub. W przyszłym sezonie chciałbym przyczynić się do sukcesu Unionu w 1. Bundeslidze – powiedział Luthe, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Udało nam się pozyskać doskonałego bramkarza, którzy dobrze zna ligę, ma duże doświadczenie i udowodnił już swoją jakość w Bundeslidze, szczególnie w ostatnim sezonie. Jego charakter pomoże nam w osiągnięciu naszych celów w drugim sezonie w Bundeslidze. Cieszymy się, że Andreas wybrał Union – dodał dyrektor klubu z Berlina, Oliver Ruhnert.

Gikiewicz odszedł z Unionu

Latem z zespołem z Berlina, po dwuletnim pobycie, pożegnał się Rafał Gikiewicz. 32-letni bramkarz nie zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z klubem i przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Augsburga.

Gikiewicz w pierwszym sezonie występów w Berlinie mocno przyczynił się do wywalczenia przez swoją drużynę awansu do 1. Bundesligi. Wysokie umiejętności potwierdził również w debiutanckim dla Unionu sezonie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. W ciągu dwóch lat, polski bramkarz rozegrał dla berlińskiej drużyny 75 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze